Co innowacyjnego może być w prasowaniu?

Zamień swoje żelazko na coś bardziej nowoczesnego i przekonaj się jak możesz ułatwić sobie ten często nieprzyjemny obowiązek. Z generatorem pary w wygodny sposób wyprasujesz nawet górę prania i będziesz cieszyć się perfekcyjnymi rezultatami, a parownica w razie potrzeby pozwoli Ci szybko odświeżyć ubrania.

Nie oszukujmy się - prasowanie ubrań nie jest tematem budzącym duże zainteresowanie. Zwykle podchodzimy do tego tak, że prasować przecież trzeba i używamy po prostu żelazka. Czy aby na pewno? Czy w ostatnich latach nic się w tej dziedzinie nie zmieniło? Zmieniło i to całkiem sporo! Ogromnym ułatwieniem w coraz większej liczbie gospodarstw domowych są nowoczesne generatory pary, które potrafią zmienić nastawienie do prasowania. Coraz popularniejsze są także ręczne i stojące parownice do ubrań, które pozwalają szybko odświeżyć tkaniny bez rozkładania deski do prasowania.

Urządzenie składa się z żelazka i stacji parowej, w której znajduje się generator pary. Te dwa elementy połączone są przewodem parowym, przez który doprowadzana jest para wodna do żelazka. Całe urządzenie, ze względu na bazę ze zbiornikiem wody, jest większych rozmiarów, ale sama część prasująca jest mniejsza i lżejsza niż żelazko tradycyjne, gdyż nie ma w nim wody i grzałki. Generator wytwarza dużą ilość pary pod wysokim ciśnieniem, co znacznie ułatwia i przyspiesza prasowanie, a jego efekty są wręcz perfekcyjne w porównaniu do żelazka tradycyjnego.

Z nowoczesnym żelazkiem z generatorem pary wyposażonym w innowacyjne technologie nieprzyjemny obowiązek prasowania ubrań staje się mniej uciążliwy. Inteligentny czujnik DynamiQ wykrywa, czy i w jaki sposób poruszamy żelazkiem oraz automatycznie uwalnia parę, gdy prasujemy. Dzięki temu zapewnia idealną ilość pary zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy - bez konieczności używania dodatkowych przycisków. Ponadto żelazko samo wyłącza parę, gdy przestaje się prasować! Co więcej, generator Philips PerfectCare Elite Plus posiada technologię OptimalTemp, która eliminuje ryzyko przypalenia tkanin. Dzięki funkcji OptimalTemp żelazka nie muszą mieć pokrętła i nie trzeba regulować temperatury prasowania ani tracić czasu na wstępne sortowanie prania albo czekanie aż żelazko się nagrzeje lub ostygnie. Oznacza to również, że stopę żelazka możemy nawet zostawić na ubraniu lub desce do prasowania bez żadnego ryzyka zniszczenia czy wybłyszczenia odzieży. Po 10 minutach żelazko wyłączy się automatycznie. Bez obaw możemy więc oddać prasowanie w ręce mniej doświadczonej osoby. To dopiero rewolucja!

Generator pary PerfectCare Elite Plus jest także niesamowicie lekki, wygodny w obsłudze i przesuwa się gładko po tkaninie, zmniejszając obciążenie nadgarstka. Mniejsza niż w przypadku żelazka tradycyjnego waga sprawia również, że generator doskonale nadaje się do prasowania w pionie. Z łatwością i bez rozkładania deski do prasowania usuniesz zagniecenia z delikatnych sukienek czy odświeżysz firanki lub zasłonki.

Innym urządzeniem jest parownica nazywana też steamerem, która rozprostowuje i odświeża ubrania bez konieczności rozkładania deski do prasowania. Parownica ma wewnątrz urządzenia grzałkę wytwarzającą gorącą parę, a jej płyta może być podgrzewana, ale nie jest na tyle gorąca, aby przypalić ubranie, więc jest bezpieczna dla wszystkich tkanin. Steamer ręczny ma niewielki zbiornik wody, wystarczający na odświeżenie 1-2 ubrań, a steamer stojący znany np. ze sklepów z odzieżą ma duży (prawie 2-litrowy), odłączany zbiornik wody. Parownice są urządzeniami wielofunkcyjnymi, bo nie tylko wygładzają ubrania, ale też odświeżają, np. grubsze płaszcze czy tapicerowane meble, a gorąca para zabija bakterie, więc nadają się także do dezynfekowania np. zabawek dziecięcych. Parownica ręczna świetnie sprawdzi się również w podróży.

Co ważne, z żelazka z generatorem pary czy parownic bez przeszkód można korzystać w domowym zaciszu. Te z pozoru skomplikowane sprzęty są na prawdę proste w obsłudze, a dzięki nim stosy koszul, dziecięcych ubranek i innej odzieży nie będą już takie straszne. Przekonaj się sam!

Rekomendowane ceny generatorów pary Philips i parownic wynoszą:

Generator PerfectCare Elite Plus GC9682/80 - 2019,00 zł

Generator PerfectCare Elite Plus GC9675/80 - 1 789,00 zł

Generator PerfectCare Elite Plus GC9660/30 - 1 569,00 zł

Parownica ręczna Steam&Go Plus GC362/80 - 319,00 zł

Parownica stojąca ComfortTouch Plus GC558/30 - 809,00 zł

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony