Systemy meblowe dla singla i studenta.

Mieszkanie singla lub studenta powinno być funkcjonalne i ergonomiczne, urządzone według indywidualnych preferencji właściciela. Doskonale sprawdzą się tu meble dwa w jednym czy wysuwane blaty.

Osoby mieszkające w pojedynkę zwykle wybierają mieszkania jednopokojowe lub dwupokojowe. Idealnym rozwiązaniem jest wtedy połączenie kuchni z salonem. Wnętrze staje się bardziej przestrzenne i wygodne. Wówczas warto wyraźnie wydzielić te dwie strefy, np. oddzielając wyspą aneks kuchenny od salonu. Oto kilka rozwiązań, które doskonale sprawdzą się przy urządzaniu takich przestrzeni.

Miejsce spotkań

Coraz większą popularnością przy projektowaniu niedużych mieszkań cieszą się wysuwne blaty kuchenne. Po pierwsze oddzielają kuchnię od salonu, po drugie są w domu miejscem spotkań. Wystarczy dostawić wokół kilka hookerów, by przy rozsuniętym blacie zmieściło się kilku znajomych, którzy przyszli w odwiedziny.

- Przykładem rozwiązania pozwalającego na uzyskanie takiego blatu są prowadnice linowe Accuride 0116RC – doradza Michał Kichler, ekspert ds. okuć meblowych Häfele. – Blat można wysunąć zarówno do przodu, jak i w bok. Jest to znakomite rozwiązanie dla osób, które prowadzą towarzyski tryb życia, a zatem zarówno dla singli, jak i dla studentów.

Dwa w jednym

Coraz popularniejszym rozwiązaniem pozwalającym efektywnie zagospodarować nieduże wnętrze jest także biurko łączone z łóżkiem.

Systemy takie jak Tavoletto pozwalają, by wygodne łóżko rozłożyć bez potrzeby sprzątania biurka i ściągania z niego monitora czy laptopa. Dzięki temu, zamiast dwóch zajmujących przestrzeń mebli, mamy jeden nowoczesny i komfortowy sprzęt – zaleca ekspert Häfele.

Dużą zaletą takiego biurka-łóżka jest duży blat. Po skończonej pracy lub nauce jednym płynnym ruchem można zamienić je w łóżko.

Niespodzianka z szafy

Nawet w przypadku małego, dwupokojowego mieszkania z sypialnią przyda się dodatkowe łóżko, którego nie będzie widać na co dzień i nie będzie przeszkadzało w wykonywaniu codziennych czynności. Takim rozwiązaniem jest łóżko chowane w szafie i rozkładane jej razie potrzeby.

- Sprawdzi się również w kawalerkach jako jedyne łóżko, jest bowiem pełnowymiarowe i wygodne – zapewnia Michał Kichler.

Przydatny gadżet

Single i studenci często marzą o nowoczesnym mieszkaniu, wyposażonym w nowinki technologiczne. Warto, żeby takie nowinki były również funkcjonalne. Można na przykład poeksperymentować z telewizorem. - Polecam zamontować telewizor na naszym systemie wysięgników elektrycznych – radzi ekspert.

Tak zamontowany telewizor czy monitor wysunie się z komody. Ustawiony na szafce będzie się obracał nawet o 210 stopni, co pozwoli na komfortowe oglądanie z każdego miejsca mieszkania. Elektryczne wysięgniki z powodzeniem sprawdzą się również w przypadku montażu głośników czy projektora – coś dla fanów muzyki i dużego ekranu.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony