Higiena wody pitnej

Woda pitna powinna być dostarczana do budynków w jak najlepszej jakości, wyznaczają to ogólnie przyjęte normy, których każdy dostawca wody pitnej powinien spełniać. Taką samą jakość powinna dostarczać również instalacja, przez którą woda doprowadzana jest do budynków, dlatego warto wykonywać ją z materiałów, które dadzą nam pewność, że dostarczana woda wolna jest od bakterii i przede wszystkim jest czysta. Takie zadanie wyznaczyli sobie inżynierowie firmy Geberit, dzięki urządzeniom, które projektują, chcą dostarczać do użytkowników czystą wodę, bez żadnych kompromisów.

Woda, która trafia do sieci wodociągowej, jest regularnie badana i kontrolowana. Normy dotyczące jakości wody są ściśle określają jej właściwości biologiczne i mikrobiologiczne, chemiczne, a także organoleptyczne – takie jak wygląd, smak oraz zapach. Jednak już w samej sieci, przed dotarciem do kranów, może zostać ponownie zanieczyszczona, na przykład rdzą pochodzącą z rur. Przeprowadzone w budynku kompetencji Geberit badania i testy, pozwoliły stworzyć produkty, które oczyszczają płynącą wodę pitną w rurach przed dostarczeniem jej do kranów. Produkty te, stwarzają dodatkowe korzyści dla inżynierów sanitarnych i architektów podczas planowania budowy. Pozwalają zapewnić odpowiednią jakość wody pitnej na lata.

Jak to działa?

Sekret dobrej instalacji, która zapewni nam odpowiedni poziom wody pitnej, tkwi w szczegółach. Rury Geberit Mapres, przez które dostarczana jest woda, mogą być wykonane ze stali węglowej , stali szlachetnej lub z miedzi. Dodatkowo są one wyposażone w małe zaślepki. To one mają za zadanie zapewnić, aby żadne zanieczyszczenia nie dostały się do środka rur, podczas ich magazynowania, czy kompletacji zamówienia, jak również na samej budowie. Tak przechowywane rury, pozwalają na montaż instalacji w sposób prosty, a przede wszystkim bezpieczny. Zaślepki zdejmowane są dopiero w momencie montowania instalacji. System rur Geberit Mapress posiada także znaczniki zaciśnięcia na kształtkach, dzięki którym na pierwszy rzut oka widzimy, czy instalacja została zaciśnięta w prawidłowy sposób, co pomaga w uniknięciu przecieków i dostawaniu się zanieczyszczeń na etapie użytkowania instalacji.

Higienicznie czysta woda od samego początku

Największym wrogiem jakości wody pitnej są jej przestoje i zanieczyszczenia, które mogą dostać się do wody w budynku, np. przez uszkodzone lub zardzewiałe rury. Również nieregularne użytkowanie instalacji wodociągowej, może powodować zbyt długą stagnację wody, a w konsekwencji niebezpieczny dla zdrowia rozwój bakterii w instalacjach. Chcąc temu zapobiec Geberit proponuje użycie w instalacji urządzenia do spłukiwania higienicznego, które zapewnia odpowiedni poziom czystości wody, bez względu na stan całej instalacji. Urządzenie zapobiega przestojom wody w instalacjach wymuszając okresowe spłukiwanie rurociągu. Spłukiwanie i jego częstotliwość steruje się za pomocą aplikacji na smartfona.

Technologia w służbie jakości

Współcześnie nowoczesna technologia pozwala na kontrolowanie jakości wody pitnej, która dociera do kranów. Dzięki specjalnej aplikacji - Geberit SetApp -  możemy już na etapie instalacji urządzenia do spłukiwania higienicznego dopasować ustawienia, służące podwyższeniu jakości wody. Nawiązanie połączenia pomiędzy smartfonem i urządzeniem  następuje przez Bluetooth. Aplikacja kompatybilna jest z systemami Android oraz iOS i pozwala kontrolować poziom zanieczyszczenia i obiegu wody przepływającej w rurach. Nowoczesne rozwiązania i złącza pozwalają również na połączenie wszystkiego z systemem zarządzania budynkiem.

Postaw na filtr

Chcąc zachować odpowiednie normy i wymagania, przeznaczone do spożycia wody pitnej, którą wypełnia się instalacja wodociągowa, warto zainstalować w domach filtr higieniczny Geberit, który zadba o odpowiednią jakość wody. Rozwiązanie Geberit niezawodnie filtruje wszystkie zanieczyszczenia i bakterie. Jego podłączenie odbywa się w prosty i intuicyjny sposób. Filtr jest w stanie działać niezawodnie, dostarczając najlepszą jakościowo wodę. Wymiana filtru jest zaplanowana co 6 miesięcy lub po przefiltrowaniu do 3000 litrów wody.

Tags:
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony