Co nowego w kuchennych trendach?

W tym sezonie powracamy do surowych, nowoczesnych materiałów, rustykalny styl zastępujemy industrialnym wykończeniem, a kuchnię otwieramy na salon. Sprzęty AGD, nawet jeśli wbudowane w meble, stanowią integralną część aranżacji. Dlatego też oprócz ich funkcjonalności, zwracamy uwagę na to, jak są zaprojektowane.

Jeszcze niedawno nasze domowe kuchnie stanowiły zamknięte laboratoria, gdzie przygotowywało się posiłki, które w pięknej oprawie trafiały na stół. Dziś kuchnie stały się otwarte i często przejmują rolę salonu – podczas spotkań ze znajomymi czy wspólnego gotowania. Nowoczesne sprzęty odzwierciedlają tę tendencję. Wygoda i praktyczne rozwiązania liczą się tak samo jak wykończenie, design i styl, jaki prezentują. Które trendy warto poznać, zanim przystąpimy do urządzania kuchni?

Czerń wkracza do kuchni

Barwą, która zyskuje coraz większą popularność w aranżacji mieszkań jest czerń. Wykorzystują ją nie tylko projektanci mebli, ale także producenci sprzętów AGD. Z myślą o wielbicielach szlachetnych materiałów i ponadczasowej kolorystyki Samsung stworzył linię urządzeń wykończonych w czarnym szkle. Nowoczesny design sprzętu podkreślają wyrafinowane detale, takie jak błękitne wyświetlacze LED czy sterowanie dotykowe. Obok szkła, wciąż możemy też mówić o niesłabnącej pozycji metalu, który nadaje pomieszczeniom oryginalny charakter. Wykończone w stali nierdzewnej urządzenia, na przykład okap, lodówka czy zmywarka z linii Neo, idealnie będą się komponować z drewnianym blatem lub połyskującymi frontami szafek.

Jak w pięciogwiazdkowej restauracji

Któż z nas nie chciałby mieć kuchni niczym szef z najlepszej restauracji? Jednym z nowych trendów jest wzorowanie pomieszczeń na profesjonalnych kuchniach. To właśnie w takich wnętrzach stawiamy duże wyspy i eksponujemy wyspecjalizowane narzędzia. Pasjonatom gotowania przeznaczona jest unikatowa linia Samsung Chef Collection, która powstała we współpracy z najlepszymi szefami kuchni. Oferuje najwyższej klasy sprzęty, które wyróżnia stylowy wygląd i zaawansowana technologia. Przykładem rozwiązania, które łączy funkcjonalność z pięknym wzornictwem jest płyta indukcyjna z rozwiązaniem Virtual Flame™ – wbudowane podświetlenie LED imituje na powierzchni płomień, wskazując w ten sposób aktywne strefy gotowania.

Im mniej, tym więcej

Niezmiennie od kilku sezonów w wielu kuchniach dominują minimalistyczne rozwiązania, dzięki którym wnętrza wydają się bardziej przestronne, czyste i uporządkowane. W jasnych pomieszczeniach, do których często wybieramy proste, białe meble oraz rezygnujemy z uchwytów czy zbędnych dekoracji idealnie odnajdą się sprzęty Samsung z linii Neo lub Universal. Tę drugą stworzono z myślą o osobach, którym zależy na bardziej dostępnych cenowo sprzętach, przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich dostępnych technologii. Przykładowo, mikrofalówka z tej linii posiada unikalny talerz Crusty umożliwiający pieczenie na chrupko, zmywarki wyposażono w najnowocześniejszy system WaterWall, zaś w piekarniku Dual Cook upieczemy dwa różne dania w tym samym czasie. Wszystko to zamknięte w eleganckiej, klasycznej formie.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony