Jak wybrać odpowiedni odkurzacz?

Odkurzacz to niezbędne urządzenie w każdym domu. Ten niecodzienny zakup potrafi jednak być prawdziwym wyzwaniem. Podpowiadamy jak wybrać odpowiedni model, który będzie nie tylko niezawodnym urządzeniem, ale również idealnie dopasuje się do potrzeb Twoich i Twojego domu.

odkurzacz philipsKupując nowy odkurzacz do domu, warto odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań, by wybrać model, który ułatwi i zwiększy komfort sprzątania, a ponadto zagwarantuje niezawodność przez długie lata.

Po pierwsze, pomyśl o tym, jakie masz podłogi w domu. Jeśli przeważają w nim podłogi twarde (czyli panele, parkiety, gres), wybierz odkurzacz, który posiada tzw. nasadkę parkietówkę. Taka nasadka ma dłuższe włosie, dzięki czemu chroni odkurzaną powierzchnię przed zarysowaniami. Ponadto nasadki Parkietówki Philips dają najlepszą efektywność zbierania kurzu klasy A. Dodatkowo zwróć uwagę na to, by odkurzacz miał gumowe miękkie koła, które podczas przesuwania odkurzacza, nie zarysują powierzchni podłogi. Rozważyć możesz więc modele FC9197, FC8721, FC9193 lub FC8725. Jeśli zaś masz podłogi miękkie lub miękkie i twarde, zdecyduj się na odkurzacz z nasadką TriActive (dostępna w większości modeli odkurzaczy Philips), która głęboko wnika we włosie dywanów, aby sprzątanie było łatwiejsze i szybsze, a dodatkowo jest wyposażona w przełącznik do podłóg twardych.

Kolejnym ważnym zagadnieniem przy wyborze odkurzacza są domownicy. Jeśli w Twoim domu mieszkają alergicy, niezbędny jest odkurzacz z klasą reemisji kurzu A lub B. Pamiętaj, że bezpieczny dla alergików odkurzacz klasy A lub B zatrzymuje aż do 99,9% cząstek o mikroskopijnej wielkości tj. drobinki kurzu oraz alergeny, jak sierść zwierząt, roztocza, zarodniki grzybów i pleśni. Zwróć też uwagę na antyalergiczny filtr HEPA, dzięki któremu wydmuchiwane z urządzenia powietrze jest czyste i bezpieczne. Bezpieczeństwo odkurzaczy Philips FC9197, FC8721, FC9193, FC8725, FC8593 i FC8577 potwierdza certyfikat ECARF.

Pomyśl także o swoich milusińskich. Jeśli masz czworonogi, dobrze wiesz, że sprzątanie może być problematyczne, dlatego tak ważne jest, by wybrać odkurzacz, który to ułatwi. Nasadka Turboszczotka dostępna w wybranych odkurzaczach Philips, np. workowych FC8593, FC8379 czy bezworkowym FC9542, skutecznie usuwa sierść czworonogów. Nasadka napędzana powietrzem obraca się równomiernie, wnikając głęboko we włosie dywanów, dzięki czemu w prosty sposób usuwa kurz i sierść zwierząt.

Na koniec – workowy czy bezworkowy? Decydując się na odkurzacz z wymiennym workiem, zwróć uwagę na rodzaj worków. Uniwersalne worki Philips s-bag do odkurzaczy 4-krotnie filtrują zbierany kurz. Dodatkowo dostępne są także antyzapachowe worki Philips s-bag FC8023, które skutecznie neutralizują nieprzyjemne zapachy, np. takie związane z domowymi zwierzętami. Worki Philips s-bag pasują do wszystkich odkurzaczy workowych Philips i są dostępne w większości sklepów. Warto jednak przemyśleć także zakup odkurzacza bez worka, w którym nie ma konieczności wymiany worka, a wystarczy opróżnić pojemnik. Oznacza to więc oszczędność pieniędzy, ale także możliwość łatwego odzyskania odkurzonych przez przypadek przedmiotów. Bezworkowce Philips są wyjątkowo wygodne w użytkowaniu dzięki technologii Philips NanoClean, która sprawia, że zanieczyszczenia nie przykleją się do ścianek pojemnika. Wszystkie odkurzacze bezworkowe Philips bardzo łatwo się otwierają, co ułatwia wysypywanie kurzu.

A jak mieć pewność, że urządzenie będzie Ci służyło przez wiele lat? Zdecyduj się na odkurzacz Philips, na którego jakości można polegać. Teraz marka Philips potwierdza wysoką jakość i efektywność swoich odkurzaczy poprzez wydłużony do 5 lat okres gwarancji[1] na wszystkie odkurzacze workowe i bezworkowe.

Rekomendowane ceny wymienionych modeli odkurzaczy objętych wydłużoną 5-letnią gwarancją wynoszą:

Performer Pro FC9197/91 - 899,00 pln

Performer Expert FC8721/09 - 899,00 pln

Performer Expert FC9193/91 - 949,00 pln

Performer Expert FC8725/09 - 1079,00 pln

Performer Active  FC8593/91 - 679,00 pln

Performer Compact FC8379/09 - 589,00 pln

PowerPro Active FC9542/91 - 719,00 pln


[1] Promocja polega na udzieleniu dodatkowej 3-letniej gwarancji na warunkach określonych w karcie gwarancyjnej. Łącznie, z uwzględnieniem 2-letniej gwarancji udzielanej przez Philips na swoje produkty, gwarancja w przypadku Produktów Promocyjnych będzie trwać 5 lat od momentu zakupu Produktu Promocyjnego po zarejestrowaniu produktu na www.Philips.pl/welcome. Szczegóły promocji na stronie www.Philips.pl/odkurzacze

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony