7 faktów o toaletach myjących, o których nie miałeś pojęcia

Toalety myjące są standardem w Niemczech oraz Szwajcarii, coraz popularniejsze stają się także w Polsce. Całkiem niedawno podejrzewano, że będzie to przemijający trend. Stało się jednak inaczej i dziś toalety myjące to nie tylko modne, ale również i bardzo pożądane urządzenie. Dlatego warto rozwiać wątpliwości jakie narosły wokół tego rozwiązania.

Japoński gadżet

Toalety myjące znane są Europejczykom głównie z wyjazdów na Daleki Wschód. W Japonii pierwsze tego typu toalety, pojawiły się w 1970 roku, Obecnie w ponad 70% japońskich domów można znaleźć zaawansowane technologicznie toalety myjące. Kultura higieny osobistej w Japonii jest bardzo restrykcyjna, dlatego toalety myjące są tam bardzo popularne. Co ciekawe w 2002 roku w domach Japończyków było więcej myjących toalet niż komputerów osobistych. Czy w Europie ten trend zakorzeni się tak samo dobrze jak w Japonii? Wszystko jest na dobrej drodze.

Toaleta myjąca to oszczędne rozwiązanie

Wbrew pozorom toaleta myjąca nie zużywa dużej ilości wody i prądu. Toalety wyposażone są w czujniki, które pozwalają na najbardziej optymalne zużycie wody oraz energii. Możliwości regulacji strumienia wody w produktach Geberit AquaClean oscyluje pomiędzy 0,9 – 5,5 litra na minutę zapewniając nam dokładne mycie. Toalety myjące marki Geberit są także wyposażone w czujniki obecności, dzięki temu woda podgrzewana jest w momencie wykrycia użytkownika. Dzięki tym rozwiązaniom mamy świadomość, że nasze dbanie o higienę intymną nie odbije się negatywnie na środowisku.

Łatwe mycie

Toalety myjące łatwo w utrzymać w  czystości. Geberit AquaClean Mera posiada miskę bezkołnierzową to znaczy, że muszla jest całkowicie gładka, nie posiada rantu oraz żadnych zakamarków, pod którymi mogą gromadzić się bakterie. Po każdym skorzystaniu oraz przed użyciem toalety, dysze myjące oczyszczają się automatycznie, co zapewnia bardzo wysoki poziom higieny.

To się opłaca!

Niektórzy mogą twierdzić, że zakup toalety myjącej wiąże się z dużym wydatkiem. Nic bardziej mylnego! Jak wiadomo taka toaleta łączy w sobie dwie funkcje: bidetu oraz toalety. Cena zakupu oddzielnych dwóch  urządzeń bywa wyższa niż jednorazowa inwestycja w urządzenie z funkcją mycia.  A co z dodatkowym miejscem? Dzięki zastosowaniu toalet myjących zyskujemy dodatkową przestrzeń, o którą tak trudno w niewielkich łazienkach.

Prosta obsługa

Toalety myjące są zaprojektowane, tak by sprostać każdym wymaganiom, dodatkowo są bardzo proste w obsłudze. Geberit AquaClean w modelach Mera oraz 8000 Plus ma w zestawie wielofunkcyjny pilot, który znacznie ułatwia użytkowanie toalety. Zdalne sterowanie dołączane do niektórych modeli jest intuicyjne w obsłudze i zapewnia jeszcze większą wygodę. Dzięki temu można ustawić i zapisać własny program regeneracji w kilku prostych krokach i włączyć go ponownie w dowolnej chwili. Modele, które nie posiadają pilota mają panel boczny, który także nie sprawia trudności podczas obsługi.

Tak myje tylko woda

Używanie wody w codziennej higienie jest rzeczą oczywistą. Toalety myjące są doskonałym dowodem na to, że woda jest idealnym rozwiązaniem w kwestii higieny intymnej. Wiele osób ze względu na alergie nie może korzystać z papierów toaletowych, które często są perfumowane. Dla nich doskonałym rozwiązaniem są toalety myjące. Woda nie podrażnia skóry, czyści dokładnie i co najważniejsze - pozostawia uczucie świeżości i czystości.

Czy papier toaletowy to przeżytek?

W Turcji i Argentynie prawie w każdym domu można znaleźć bidet. Około 95% Hindusów myje się wodą po skorzystaniu z toalety. 60% Polaków nie czuje się czysto po wyjściu z toalety. Badania marki Geberit dowodzą, że dla ponad 55% badanej populacji toalety myjące są lub staną się niezbędne w polskich domach nie dalej niż w ciągu kilku najbliższych lat[1]. Wszystko wskazuje na to, że konsumenci są gotowi na rewolucje w swoich toaletach.


[1] Raport „Sprzęty technologiczne jutra”. Badanie zrealizowane przez agencję Zymetria techniką CAWI na osobach w wieku 18-50 lat. N=301. Realizacja badania: 21–24.08.2015.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony