Łazienka dla dzieci - bajecznie i bezpiecznie

Jaka powinna być idealna łazienka dla dzieci? Maluchy powiedzą – stworzona do zabawy, rodzice – bezpieczna. Jak sprawić aby obie strony były z niej równie zadowolone?

Dużo kolorów, urozmaiceń i bajkowych motywów –  z tym najczęściej kojarzymy łazienkę idealną dla naszej pociechy. Często zapominamy jednak o tym, że łazienka dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna.  Śliskie i twarde powierzchnie, narożniki, gorąca woda – to tylko niektóre przykłady niebezpieczeństw czyhających w kąpieli na nasze pociechy. Z drugiej strony najmłodsi stanowią niemałe zagrożenie dla łazienkowego wyposażenia, mogą go łatwo uszkodzić, a nawet zniszczyć. Produkty firmy Kaldewei są tak zaprojektowane, że z łatwością spełnią oczekiwania zarówno rodziców, jak i maluchów.

 

Bez przeszkód

Wejście do wysokiej wanny, a w przypadku młodszych dzieci nawet przestąpienie przez próg brodzika, związane są z niebezpieczeństwem potknięcia czy poślizgnięcia. Idealnym rozwiązaniem problemu będą w tym przypadku powierzchnie prysznicowe Kaldewei montowane w płaszczyźnie podłogi. Dzięki niezwykle wydajnym syfonom gotowym przyjąć nawet 1l wody na sekundę powierzchnie prysznicowe Kaldewei są zupełnie płaskie, dzięki czemu są idealne do montażu w płaszczyźnie podłogi. Nie posiadają więc żadnych progów i kantów, o które dzieci mogłyby potknąć się lub uderzyć podczas kąpieli.

Uwaga, ślisko!

Potknięcie się podczas kąpieli to jedna z głównych przyczyn łazienkowych wypadków. Mokre powierzchnie wanien czy brodzików stają się śliskie stanowiąc zagrożenie, zwłaszcza dla najmłodszych. Żeby rozwiązać ten problem, firma Kaldewei przygotowała specjalne wykończenia przeciwpoślizgowe.  Składają się one z mieszaniny piaskowo-kwarcowej wtapianej w powierzchnię stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Dzięki specjalnej, płaskiej fakturze, powierzchnia taka jest przyjazna dla skóry, a jednocześnie zapewnia dziecku poczucie stabilności i bezpieczeństwa. W przypadku wanien dodatkowym atrybutem stanowiącym oparcie są specjalne uchwyty montowane w górnych partiach wanny.

Tablica czy brodzik?

Problemem nie mniejszym niż zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w łazience jest nakłonienie go do kąpieli.  Nic dziwnego – kąpiel to dla dzieci zazwyczaj nic innego, jak nudny obowiązek i oderwanie od zabawy. I właśnie dlatego, aby „zaprzyjaźnić” dziecko z łazienką, najlepiej zamienić ją w miejsce przystosowane do zabawy. Produkty Kaldewei przychodzą rodzicom z pomocą i w tym przypadku. Przede wszystkim są one odporne na zarysowania, zabrudzenia czy wysokie temperatury – innymi słowy na wszystkie zagrożenia, jakie grożą wyposażeniu łazienki ze strony naszych pociech. Stal emaliowana o grubości 3,5 mm z której wykonane są produkty Kaldewei uzyskuje w 10 - stopniowej skali MOHSA wynik 7, co potwierdza jej niezwykłą trwałość i odporność. Rodzic może więc bez obaw obserwować, jak podczas kąpieli jego pociecha urządza z wanny tablicę, kolorując ją nawet flamastrami. Dziecko z kolei dobrze bawi się podczas kąpieli.

W bajkowej krainie

Jak jeszcze sprawić, żeby dziecko poczuło się jak w bajkowej krainie? Motywy z bajek na ścianach i na łazienkowych akcesoriach, zabawki – to sposoby doskonale znane rodzicom. Świetnie dopełni je Sound Wave - pierwszy łazienkowy system audio do wanien. Posiada on odbiornik, który może odtwarzać pliki audio ze smartfona, komputera, tabletu oraz innych urządzeń posiadających funkcję Bluetooth. Wanna pełni w tym systemie rolę wzmacniacza i niezależnie od tego czy jest napełniona wodą czy pusta, zapewnia doskonałej jakości dźwięk. Muzyka z ulubionej  bajki, szum morza czy inny, dowolny odgłos - dzięki systemowi Sound Wave najmłodsi zakosztują bajkowych wrażeń wszystkimi zmysłami.

Samodzielność to podstawa

A co w przypadku dzieci, które powoli wyrastają z bajek? Kluczem może okazać się samodzielność. Jak pozwolić na nią dzieciom nie martwiąc się przy tym o ich bezpieczeństwo? Dla starszych dzieci ciekawostką może być elektroniczna armatura Comfort Select. Dzięki niej możemy ustawić temperaturę wody czy poziom, do którego może napełnić się wanna. W ten sposób mamy pewność, że nasze dziecko nie poparzy się i nie spowoduje w łazience „powodzi”. Możemy więc pozwolić mu na odrobinę swobody, sami nie drżąc przy tym o każdy jego ruch.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien, brodzików i powierzchni prysznicowych ze stali emaliowanej. Jako pionier i ikona stylu KALDEWEI prezentuje innowacyjne podejście do rozwiązań technologicznych i wzorniczych. Produkty KALDEWEI zdobywają prestiżowe wyróżnienia na całym świecie i są jednymi z najczęściej nagradzanych w branży łazienkowej. W ofercie firmy można znaleźć niemal 300 rozwiązań dedykowanych zarówno klientom indywidualnym, jak i profesjonalistom. KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane z 3,5 mm stali emaliowanej.

Dalsze informacje i materiał ilustracyjny znajdziecie Państwo w biurze prasowym Kaldewei: www.kaldewei.com

1 – Rodzinna łazienka dzięki wannie Kaldewei Centro Duo Oval oraz brodzikowi Kaldewei LadoplanDużo kolorów, urozmaiceń i bajkowych motywów – to z nimi najczęściej kojarzymy łazienkę idealną dla naszej pociechy.

2 – Tablica czy brodzik? Kaldewei Conoflat

Problemem nie mniejszym niż zapewnienie dziecku bezpieczeństwa w łazience jest nakłonienie go do kąpieli.  Nic dziwnego – kąpiel dla dzieci to zazwyczaj nic innego, jak nudny obowiązek i oderwanie od zabawy. I właśnie dlatego, aby „zaprzyjaźnić” dziecko z łazienką, najlepiej zamienić ją w miejsce idealne do zabawy.

3 - Bez przeszkód – powierzchnia prysznicowa Kaldewei Xetis oraz wanna Kaldewei Asymmetric Duo

Wejście do wysokiej wanny, a w przypadku młodszych dzieci nawet przestąpienie progu brodzika, to niebezpieczeństwo potknięcia czy poślizgnięcia. Idealnym rozwiązaniem problemu będą w tym przypadku powierzchnie prysznicowe Kaldewei montowane w płaszczyźnie podłogi.

4 – Elektroniczna armatura Kaldewei Comfort Select oraz Kaldewei Sound Wave

Kaldewei stworzył elektroniczną armaturę Comfort Select. Dzięki niej możemy ustawić temperaturę wody czy poziom, do którego może napełnić się wanna. Kaldewei Sound Wave - pierwszy łazienkowy system audio do wanien. Posiada on odbiornik, który może odtwarzać pliki audio ze smartfona, komputera, tabletu oraz innych urządzeń posiadających funkcję Bluetooth.
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony