Dom pełen gadżetów
Najnowocześniejsze urządzenia AGD tworzone są tak, żeby korzystanie z nich  było jak najłatwiejsze. Sprzęt uruchomić przez smartfon lub tablet albo wcześniej zaprogramować jego pracę. Wiele rzeczy może się dziać jednocześnie i to wtedy, gdy nas… nie ma w domu! Żyjemy w pośpiechu, ale jednocześnie dążymy do perfekcji. Na szczęście współczesny sprzęt AGD jest w pełni przygotowany nawet na najbardziej ambitne projekty. Producenci oferują coraz więcej rozwiązań, o których dawniej nawet nam się nie śniło.

navibit_4Od dziś nie musisz odkurzać
Kto lubi sprzątać? Nikt! Na szczęście mamy XXI wiek i są już roboty, które wykonają za nas tę pracę. Jest ich bardzo dużo na rynku, różnią się oczywiście możliwościami, ceną i sposobem działania. Navibot firmy Samsung najbardziej samodzielny z inteligentnych odkurzaczy - sam odkurza, sam się ładuje i sam opróżnia pojemnik na kurz i czyści swoje szczotki. Ma wbudowaną kamerę i dzięki niej tworzy sobie obraz naszego mieszkania. Dzięki temu nie jeździ bezładnie po pokojach, tylko jak już stworzy mapę domu, to zaczyna regularnie czyścić kolejne powierzchnie. Pozwólmy mu więc działać. My w tym czasie możemy obejrzeć film, czy zająć się przyjemniejszymi czynnościami. Jest też wiele innych modeli, jednak pozostałe wymagają chociaż minimalnej ingerencji ze strony użytkownika.

prewkaWłącz pralkę przez smartfon
Sterty pranie zwłaszcza po urlopach, albo bardzo pracowitych tygodniach rosną do niebotycznych rozmiarów. A nas ciągle nie ma w domu. A jak już przychodzimy, to nie mamy siły poczekać, aż się skończy długie pranie i zasypiamy zanim ubrania się wypiorą, wywirują i będą nadawały się do powieszenia. Jest jednak na to sposób – pralka z Wi-Fi. Wiedząc, że niedługo wrócimy do domu, możemy włączyć pranie za pomocą smartfona.  Pranie  będzie gotowe, jak tylko się pojawimy. Specjalny system pozwala kontrolować cały proces prania – od włączenia do końca. Na zakończenie pralka wysyła nam sygnał, że ubrania są gotowe do rozwieszenia. Nawet jeśli jesteśmy w domu to na pewno mamy wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia niż kontrolowanie przebiegu prania. Dlatego miło jest dostać powiadomienie o zakończeniu prania na smartfon, dzięki czemu nie musimy co chwilę sprawdzać,  jak długo pranie jeszcze potrwa.

piekarnik-steamtwinCuda w kuchni
Wyobraźmy sobie, jaki osiągniemy efekt, gdy w półtorej godziny przygotujemy pieczoną rybę czy mięso i jednocześnie upieczemy ciasto. Są już od pewnego czasu na rynku piekarniki tak skonstruowane, że jednocześnie można w nich przygotowywać dwie różne potrawy. Separator dzieli powierzchnię na dwie części, w każdej możemy ustawić inną temperaturę i czas pieczenia, a zapachy nie przenikają do drugiej części piekarnika. Ile oszczędzamy na tym czasu i energii elektrycznej!

Dla wielu osób ważne jest zdrowe odżywianie. Dlatego piekarniki mają generator pary i urządzenie żaroodporne. Dzięki temu możemy dla części rodziny przygotowywać pieczeń, a dla osób dbających o sylwetkę w tym samym czasie i urządzeniu gotować na parze warzywa.

rs61781gdsrGotowanie to jedno, męska impreza to zupełnie coś innego. Tu technologia jest jeszcze ważniejsza, gra toczy się o niebagatelną stawkę. Centrum imprezy to naturalnie lodówka. W lodówkach z serii Cool, dzięki ruchomym i głębokim balkonikom na drzwiach można chłodzić nawet dwa rzędy butelek! Niektóre modele mają wyjątkowo dużą przestrzeń pod kostkarką, przez co łatwo wrzucić lód nawet do wysokich szklanek do drinków. Dużym ułatwieniem jest też zastosowana w najnowszych modelach półka, którą można w wysunąć na całą długość. Dzięki temu szybko wyjmiemy z lodówki rzecz schowaną nawet na samym końcu, bez wyciągania innych produktów.

Wylane wino, plamy na obrusie i ulubionej koszuli albo na jedwabnej bluzce naszej ukochanej mogą popsuć nastój. Chyba, że mamy pralkę z serii Eco Bubble. W urządzeniach firmy Samsung spierzemy plamy szybko i nawet w niskich temperaturach. Jest to możliwe dzięki generatorowi bąbelków, które powodują dokładne rozpuszczenie i szybką aktywację środka piorącego. Przez to detergent może szybciej i bardziej równomiernie wnikać w praną tkaninę. Zwiększa to skuteczność prania. W pralce są programy przeznaczone do najdelikatniejszych tkanin ale także dla mocno zabrudzonych jeansów. A jeśli nie jesteśmy przekonani, to wypierzmy w pralce Eco Bubble ulubioną kurtkę z Gore-texu. Będzie jak nowa. Nie masz pojęcia na temat prania? Z Samsung Apps lub Google Play na smartfon czy tablet z Androidem pobierz aplikację „Ekspert w praniu”, która podpowiada jak prać skutecznie. Dzięki niej dowiesz się jak usuwać trudne plamy, efektywnie dozować detergent i dobierać kolory przed praniem. Aplikacja ma też funkcję mierzenia twardości wody na podstawie lokalizacji oraz słownik symboli na metkach.

Wniosek jest jeden – warto korzystać z możliwości najnowszego sprzętu AGD, zwłaszcza że obsługa tych urządzeń jest bardzo intuicyjna. Dzięki proponowanym rozwiązaniom praca w kuchni jest dużo prostsza.


 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony