Co będzie modne u mężczyzn? – nowa kolekcja młodego projektanta

Klasyczne kroje z nowoczesnymi detalami, mroczne połączenie czerni z głębokimi kolorami oraz wygodne i przystosowane do intensywnego wysiłku stroje sportowe – tak w skrócie można opisać najnowszą kolekcję utalentowanego śląskiego projektanta, Kamila Sobczyka.

Kolekcja utrzymana jest w kolorystyce, która będzie modna w przyszłym sezonie, czyli np. miętowa koszula lub łączenie bordowego i granatu. Analizując trendy w modzie męskiej można stwierdzić, że w przyszłym sezonie częste będzie używanie kolorów w detalach poszczególnych asortymentów. – Jeśli chodzi o kolory kolekcji to sugerowałem się trendami w modzie. W przypadku krojów najważniejsze dla mnie było to co moi odbiorcy lubią nosić. Spodnie są zatem proste, nie rurkowate. T-shirty nie mają zbyt wyciętego dekoltu, a bluzy są bardzo minimalistyczne – mówi Kamil Sobczyk, jeden z najbardziej utalentowanych projektantów młodej generacji.

Finalista międzynarodowych konkursów (Fashion Designer Awards i Re-Act Fashion Show) podkreślał rolę muzyki, przy powstawaniu kolekcji. Podczas jej przygotowania inspirowała go grupa Coldplay, a w szczególności utwór „Princess of China” wykonany wspólnie Rihanną.

Klasyczne detale

Umieszczanie detali, które przełamią klasyczny charakter i nadadzą nowoczesny wygląd – to główny motyw przewodni kolekcji klasycznej. Jest ona przeznaczona dla mężczyzn w różnym wieku. Klasyczne koszule są idealne do pracy pod każdy garnitur. Ta sama koszula, którą nosimy do pracy jest jednak tak zaprojektowana, by wieczorem w połączeniu z jeansami zmieniła „look” na pasujący do pub'u, kina czy na imprezę. Ubrania te może zatem nosić zarówno poważny biznesmen, jak i młody student.

Kamil Sobczyk nie zapomniał w swojej kolekcji o dodatkach (torby, czapki), które mężczyznom są jak najbardziej zalecane. - W detalach naszego ubioru tkwi najwięcej potencjału. Klasyczny i minimalistyczny wygląd może być uzupełniony nowoczesną czapką i wszystko będzie wyglądać idealnie – mówi śląski projektant, który przygotowywał stroje dla pracowników firmy Tauron oraz grupy Blue Cafe.

Koszula noszona na wierzchu nada codzienny, uliczny charakter, szczególnie gdy mamy podwinięte rękawy. Można ją też nosić w spodniach, ale należy wtedy pamiętać o dobrym pasku. - Zdecydowanie należy zrezygnować z dużych, tandetnych zapięć, które są już niemodne – tłumaczy Kamil Sobczyk. Koszulę można zapiąć pod samą szyję. Można wtedy uzyskać bardzo grzeczny wizerunek. - Rozpięte guziki są bardziej na luzie. Wszystko zależy od tego, kto jak chce wyglądać danego dnia – dodaje.

Awangardowy kontrast

- Przewaga czerni jest dla mnie ważna, ponieważ chciałem pomimo użytych w niej kolorów zachować mroczny klimat. Jeśli chodzi o modele awangardowe, to kolorystyka powinna wyróżniać się głębokimi barwami. Niebieski i zielony są bardzo nasycone i zderzone z dużymi kontrastami – opisuje swoją awangardową kolekcję Kamil Sobczyk, nawiązując do miętowej koszuli, łączenia bordowego i granatu, czy też grafiki na spodniach oraz płaszczu. Przedstawia ona geometrycznie przerobione zdjęcie wzburzonych fal oceanu podczas sztormu i burzy z pochmurnym niebem.

Sportowa wygoda

Kolekcja sportowa spełnia najwyższe standardy jakości materiału i wygody. Można w niej zarówno trenować, jak i wybrać się na zakupy. - Ubrania z mojej kolekcji są przystosowane do intensywnego wysiłku i nadmiernego pocenia się. Sam biegam i chodzę na siłownię i trenowałem w ubraniach z mojej kolekcji. Sprawdzałem je pod względem wygody, ale też funkcjonalności i konserwacji. Test zdały na medal – wyjaśnia Kamil Sobczyk.

W ubraniach sportowych kluczową rolę odgrywa jakość materiału i na ten aspekt młody projektant zwrócił szczególną uwagę. – Zastosowałem materiały przepuszczające powietrze i  nie niszczące się w praniu. Materiał to podstawa – podsumowuje.


***

Kamil Sobczyk - finalista międzynarodowych konkursów: Fashion Designer Awards, Re-Act Fashion Show oraz europejskiego konkursu tkanin CCC Crush - Rooms for Free. Brał udział w Fashion Week Poland 2009. Określany jako wschodząca gwiazda polskiej mody. Choć wciąż studiuje na łódzkiej ASP, już zdobywa świetne recenzje i jest cenionym projektantem, którego stroje były publikowane w wysokiej marki magazynie modowym „Fashion Magazine”. Tworzy stroje dla firm, biznesmenów i gwiazd estrady. Do jego klientów należą m. in. firma Tauron Polska Energia, Klub Lemoniada i zespół Blue Cafe.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony