Moda wiosna lato 2012 trendy polskich projektantów

Za oknem prawdziwa zima choć bez śniegu ale z temperaturami blisko -30oC. W sklepach trwają zimowe wyprzedaże a na półkach rozpoczyna się akcja wiosna. Przyjrzyjmy się polskiej arenie mody. Moda wiosna i lato 2012 wg. Paprocki&Brzozowski, Agnieszka Maciejak, Łukasz Jemioł, Natalia Jaroszewska, Aga Pou, Wiola Wołczyńska, Polygon, Piotr Drzał. Tym razem przedstawiamy modę zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Przedstawiamy główne tendencje w nadchodzącym sezonie - wiosna lato 2012:

Inspiracje dzikim lądem, kulturą plemienną, bezdrożami Australii i egzotycznym klimatem Afryki, przybiorą kształt zwierzęcych motywów, frędzli, drapieżnych krojów i skór o surowym wyglądzie,

Kobiecość, zwiewność, naturalność, lekkie jedwabie i szyfony ubrane w subtelne pastele i delikatne desenie,

Geometryczne cięcia, proste linie, wyraziste szwy oraz technika patchworku,

Podkreślenie kontrastów w tkaninie, formie, kolorze stąd częste zestawienia: skóra-jedwab, przezroczystość-maskowanie, geometryczne kroje-płynność materiału, sztywne pleksi-miękkie tkaniny, biel-czerń itp.,

Printy czyli kolorowe nadruki abstrakcyjne, florystyczne lub zwierzęce będą nawiązywać do inspiracji,

Transparentność zaznaczona w obecności szyfonu, perforacji, wycinanek i koronek,

Kolorystyka oparta na mocnym kontraście barw lub bardzo jasna, pastelowa, przybierająca ciepłe odcienie. W pokazach dominowały: biel, pastele, ochra, pomarańcz, niebieski, beż, brąz, czerń, złoto,

Długość długości nierówna czyli połączenie długości mini z maxi dzięki asymetrii.

Podsumowując, kolorystyka przybierze neutralne i ciepłe odcienie. W połączeniu z geometrycznym krojem będzie jednak eksponowała silne kontrasty barw. Kluczowe znaczenie zaczną mieć wzory i printy. Lekkie i zwiewne sylwetki będą rywalizować z tymi, które bazują na starannie zestawionych przeciwieństwach.

Piotr Drzał

Kolekcja Piotra Drzała  to przede wszystkim kombinacja  sportowego stylu i elegancji podkreślona nonszalancją. To konstrukcja i zabawa formą przełożona na użytkowość. Charakterystyczna  luźna sylwetka  współpracuje z technologicznymi inspiracjami, miękkie tkaniny z ostrą linią materiałów hi-tech. Zastosowanie tkanin nowej generacji jak oddychające nylony, czy różnego typu mieszanki, nadają nowego charakteru sylwetkom. Formy są dużo luźniejsze, bardziej swobodne, oddychające. Projektant do pokazu swojej najnowszej kolekcji wybrał buty Kazar.

{gallery}2012/Piotr_Drzal{/gallery}

Polygon

Kolekcja Polygon to propozycja dla mężczyzn ceniących sobie szykowny wygląd i wygodę. Projekty zostały zainspirowane klasycznymi metodami krawieckimi z przełomu XIX i XX wieku. Dominuje w nich estetyka z pogranicza klasyki i szyku sportowego z wyraźną naleciałością stylu vintage. Pojawiły się desenie, kratki i kolorowe wzory. Projektant przedstawił dość szeroką gamę barw. W kolekcji można odnaleźć:  czerń, szarość, beż, zieleń, granat, biel i czerwień. Masywna biżuteria nadała kolekcji wyrazisty i surowy charakter.  Pokazowi  kolekcji towarzyszyły buty Kazar.

{gallery}2012/Polygon{/gallery}

Aga Pou

Kubizm to motyw przewodni najnowszej kolekcji Agi Pou. Uprościł formy, wyostrzył cięcia, sprowadził sylwetkę do prostych geometrycznych, przestrzennych figur. Efekt trójwymiarowości podkreśliły przezroczystości oraz wyraźnie zaznaczone szwy, kąty i plisy. Dążenie do silnej geometryzacji sylwetki przejawia się także w zastosowanych tkaninach: geometrycznych printach i patchworkach. Połączenie przezroczystego białego  tiulu i czarnej skóry spotęgowało efekt geometrii i nadało kolekcji minimalistyczny rys. W kolorystyce zdominowanej czernią i bielą pojawiły się także: żółta ochra, beż, szarość i bordo. Pokazowi kolekcji towarzyszyły buty Kazar.

{gallery}2012/Aga_Pou{/gallery}

Agnieszka Maciejak „Birds & Snakes”

Kolekcja Agnieszki Maciejak „Birds & Snakes” to wyraz zamiłowania artystki do minimalizmu, modernizmu i łączenia przeciwieństw. Po raz kolejny projektantka zaprezentowała oryginalną linię najbardziej rozpoznawalnego modelu swoich kolekcji: legginsów. Choć koncepcja jest uniwersalna, innowacyjność wzorów wciąż zaskakuje. Najnowsza kolekcja to gra kontrastowych materiałów: skóry i jedwabiu, winylu i szyfonu. Forma ubioru także  bazuje na kontraście:  tej swobodnej, zbudowanej w oparciu o lekkie, miękkie, tkaniny i prowadzonej blisko ciała, smukłej, drapieżnej, balansuje pomiędzy płynnością i geometrią linii. Kolory także poddały się głównej tendencji. Czerń i biel, złoto i srebro – to właśnie kolory kontrastu, minimalizmu i modernizmu. Nowością była nowa linia męskich legginsów, która okazała się być doskonałym pomysłem i przełamaniem konwencji.  Kolekcja Agnieszki Maciejak to dowód na to, że w modzie niekiedy mniej oznacza więcej. Pokazowi kolekcji Agnieszki Maciejak towarzyszyły buty Kazar.

{gallery}2012/Agnieszka_Maciejak{/gallery}

Aleksandra Kmiecik

Aleksandra Kmiecik stawia na prostotę, klasykę i wygodę. Najnowsza kolekcja "Kobieta, wariant drugi" to subtelne zestawienia kolorów, geometryczne cięcia konstrukcyjne zestawione na zasadzie kontrastu z lekkimi, półprzezroczystymi tkaninami i dzianinami. W tym sezonie projektantka wprowadza do kolekcji nowa paletę kolorów i odcieni: niebieskiego, brązu, burgundu. Wyrazisty krój i kolor  przełamuje subtelny motyw kwiatowy. Projektantka do pokazu swojej kolekcji wybrała buty Kazar.

{gallery}2012/Aleksandra{/gallery}

Łukasz Jemioł

Najnowsza kolekcja Łukasza Jemioła to wynik inspiracji kulturą i przyrodą Australii oraz plemiennym życiem Aborygenów. Kolorystyka kolekcji, surowy krój, skóry stylowane na vintage look, elementy etno, frędzle i towarzyszący pokazowi dźwięk didgeridoo  przeniosły odbiorców na teren dzikiej Australii. Klimat kolekcji podkreśliły nowe  kolory: czerwona i żółta ochra, pomarańcz, ciemna zieleń, subtelny beż oraz biel. Miękkie zamsze zostały połączone z lekkimi jedwabiami, kaszmirami i dzianinami. Charakter kolekcji wyznaczyły przebarwienia, wyraźnie zaznaczone szwy i ostra linia kroju. Buty Kazar towarzyszące temu pokazowi doskonale podkreśliły panujące w kolekcji trendy.

{gallery}2012/Lukasz_Jemiol{/gallery}

Natalia Jaroszewska

Kolekcja Natalii Jaroszewskiej to wynik inspiracji dzikim lądem. Afryka z całym bogactwem wzorów i kolorystyki zaczerpniętej z przyrody oraz z kultury dzikich plemion wkroczyła na wybieg. Pióra, koraliki, skóra, frędzle i siatki nadają kolekcji niepowtarzalny charakter. Zwierzęce motywy w postaci afrykańskich printów zebry, węża i geparda zyskały nowy wygląd dzięki dodaniu subtelnego akcentu koloru jak np.: czerwieni. W kolekcji Natalii Jaroszewskiej pojawiły się odcienie zaczerpnięte z Afrykańskiego kontynentu: czerń, brąz, czerwień, żółta ochra, beż, błękit oraz złoto. Wśród tkanin dominowały zwiewne szyfony, jedwabie, miękkie dzianiny i naturalne skóry. Pokazowi kolekcji Natalii Jaroszewskiej towarzyszyły buty Kazar.

{gallery}2012/Natalia{/gallery}

Natasha Pavluchenko

Kolekcja „Symbiosis” to eklektyzm pozornie przeciwstawnych struktur, form i tkanin. Kolekcja wykonana z ręcznie malowanego, lekkiego, zwiewnego jedwabiu kontrastuje z metalowymi, błyszczącymi akcesoriami i detalami. Propozycja Natashy Pavluchenko jest wyjątkowo subtelna; linia sukienek i spódnic prowadzona bardzo swobodnie. Delikatność i letni nastrój podkreślają kolory: biel, pudrowy róż, beż, turkus oraz zgaszona szmaragdowa zieleń. Pokazowi kolekcji Natashy Pavluchenko towarzyszyły buty Kazar.

{gallery}2012/Natasha{/gallery}

Paprocki & Brzozowski

Nowa kolekcja Paprocki & Brzozowski bazuje na nowatorskich zestawieniach. Biel, beż i szarość rozświetlają świeże, wiosenne odcienie limetki, pomarańczy, fuksji oraz abstrakcyjne i kwiatowe printy. Bawełny i dżerseje zostały zestawione z lekkim, zwiewnym szyfonem, jedwabiem i batystem. Dzięki asymetrii projektanci połączyli długość spódnicy mini z maxi. Styl i estetyka lat 80, której motywem przewodnim został teledysk „Like a Virgin” konkuruje z pruderią, zmysłowością i koronką z „Pikniku pod wiszącą skałą”. Kolekcja pozwala łączyć ze sobą przeciwieństwa, jest ultra kobieca, z jednej strony bardzo subtelna z drugiej zmysłowa i uwodzicielska. Uszyta na miarę natury kobiety. Do swojego pokazu duet projektantów wybrał buty Kazar, doskonale komponujące się z zaprezentowanymi trendami.

{gallery}2012/Paprocki_Brzozowski{/gallery}

Wiola Wołczyńska

Inspiracją Wioletty Wołczyńskiej do stworzenia kolekcji „Hole” jest muzyka i styl Courtney Love, bardzo swobodny, nacechowany rockiem i grunge’em. Intrygującą formę nadają ubraniom: minimalizm, asymetria,  zaskakujące wycięcia i przezroczystości. Dominację szarości, beżu i czerni przełamują zaskakująco intensywne kolory: turkus, róż i złoto. Pokazowi kolekcji towarzyszyły buty Kazar.

{gallery}2012/Wiola_Wolczynska{/gallery}

 

 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony