Dlaczego mężczyzna powinien pisać piórem. Pióra Wieczne
Spis treści
Dlaczego mężczyzna powinien pisać piórem. Pióra Wieczne
Oznaczenia stalówek
Waterman Edson
Wszystkie strony

Pióra wieczne. Osoba pisząca piórem postrzegana jest jako kulturalna, posiadająca styl i klasę. Posługują się nim największe osobowości i osobistości. Piórem podpisywano najważniejsze dokumenty w historii współczesnego świata.

 

W odróżnieniu od niektórych dodatków (gadżetów), których zadaniem jest manifestacja zawartości portfela posiadacza, ekskluzywne pióro świadczy o wyrafinowany guście, niektóre z nich bowiem to małe dzieła sztuki. Pamiętajcie panowie, że cały efekt psuje noszenie pióra w zewnętrznej kieszeni klapy marynarki.Historia pióra wiecznego sięga roku 1702 kiedy to francuz M.Bion zaprojektował pióro mogące utrzymać atrament notabene pióra to istnieje do dzisiaj. W 1884 roku Lewis Waterman uzyskał patent na pióro wieczne. Od ponad 120 lat firma Waterman łączy innowacyjności, ciekawą stylistykę i perfekcję wykonania zajmując trwałe miejsce wśród symboli francuskiego szyku i elegancji. Wyrazem tego jest miedzy innymi udział w Paryskim Tygodniu Mody oraz wspieranie młodych projektantów. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tej firmy.

Dla panów chcących rozpocząć swoją przygodę z piórem zapraszamy do zapoznania się z oznaczeniem stalówek.

A już wkrótce zaprezentujemy pióro z 480 diamentami.Dla zainteresowanych oznaczenie literowe stalówek określające miedzy innymi grubość linii:

Stalówki proste:
XFsuper cienkie
EFbardzo drobna
Fdrobna
Mśrednio drobna
B szeroka
BBbardzo szeroka

Stalówki ukośna (ścięte pod kątem 15%) do pisania pod ostrym kątem:
OMśrednio drobna
OB szeroka
OBBbardzo szeroka

W zależności od przeznaczenia
LH dla osób leworęcznych
A, MKdla początkującychEDSON – PIÓRO – NAZWA – LEGENDA

 

EDSON to nazwa legenda oddana w hołdzie dla twórcy pierwszego wiecznego pióra – Lewisa Edsona Watermana. Ponadczasowa sylwetka i niezwykła gra światła na powierzchni korpusu wykończone jedyną w swoim rodzaju zintegrowaną stalówką.

 

 

 

 

LIMITOWANA EDYCJA EDSON 125

 

Edson 125 to unikatowe pióro stworzone z okazji 125- tej rocznicy marki Waterman.

Korpus i skuwka platerowane palladem i precyzyjnie ozdobione pięknym lakierem. Stalówka pióra wykonana jest z litego, 18-karatowego złota platerowanego złotem. Zdobienia pióra wykonane są ze srebra.

Unikatowy Edson 125 został wyprodukowany w ilości 1.888 szt. Na rynek polski przeznaczonych zostało 10 piór.

 

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2013 20:11
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony