Pióra wieczne jak diamenty
Wiadomości
piątek, 05 czerwca 2009 10:30

Pióro wieczne jest niewątpliwie nobilitującym dodatkiem a tych prezentowanych poniżej nie kupimy w sklepie.  Są ozdobą kolekcji dla koneserów a ich właściciele mają naprawdę dobry gust. Limitowana kolekcja piór wiecznych włoskiej firmy Visconti, ukazuje pióro w nowym świetle nie tylko perfekcji wykonania ale i sztuki jubilerskiej. Jeżeli jednak szukamy czegoś bardziej praktycznego zawsze możemy nabyć prezentowany model pozbawiony wyrafinowanych dekoracji. Wówczas będziemy mogli cieszyć się doskonałym wiecznym piórem, które na pewno zaprezentuje nas lepiej niż metka na rękawie marynarki. Zanurzmy się jednak w świetle diamentów.

VALLECHI -  jeden z  najstarszych  włoskich  wydawców, który w związku z rocznicą Powstania, zamówił pióro, którego projektantem był futurysta Vincenzo Capalbo.
Pióro wieczne Visconti - VALLECHI 1909 HRH
Edycja: 19 sztuk
Materiał: akryloid żywiczny
Inkrustacja: 18 kt. białe złoto oraz 900 diamentów o łącznej wadze 6,5 karata
System napełniania: konwerter
Stalówka: A20” duża 18kt. 750- EEF,EF,F/M/B/S dla leworęcznych OM-OB-OS.

Cena: 50.000 euro netto

 

 

Alchemy - to kolejne pióro w kolekcji firmy Visconti, tym razem jako wyraz hołdu składanego wielkiemu filozofowi C. Gustavowi Jungowi.
Alchemy - pióro wieczne o dwu stalówkach o różnych grubościach, do użytku stacjonarnego. Wykonane z  czerwonej żywicy, otoczonej srebrem i srebrem platerowanym złotem. Napełniane z dwóch stron pipetką po uprzednim przekręcaniu pierścienia przy stalówce. W opakowaniu wraz z kałamarzem wpisanym w okrąg dwóch zjadających się smoków. Edycja obejmuje 1038 sztuk na świecie.

Aby zrozumieć Ripple trzeba zaprojektować coś w swoim życiu.Jak może idea przejść w fazę projektu,jak projekt może przekształcić się w ... pióro.”Ripple” samo w sobie jest falą, czasami rozpoznajesz ją kiedy kamień wpada w wodę,ale jest to coś co było zawsze i otacza nas ze wszystkich stron.Koncepcja propagująca wodę która ma początek w centrum i rozchodzi się aż do końca każdego życia.Spójrz na to pióro -jak fala rozprzestrzenia się po nim..
Pióro wieczne Visconti - Ripple HRH
Edycja limitowana: 39 sztuk
Materiał: żywica
Inkrustacja: Białe złoto AU 750+650 białych diamentów  
System napełniania: Double Reservoir
Stalówka: A20-duża 18kt. 750- EEF,EF,F/M/B/S dla leworęcznych OM-OB-OS.
Cena 42000 euro
Wersja bez diamentów z wykończeniem ze srebra sterlingowego i platyny
Edycja 199 sztuk.

Cena 1100 euro

Divine Proportion HRH ( Her Royal Highness )- Boska Proporcja

Boska proporcja jest oparta na złotej liczbie, która, jak sądzą znawcy zawiera klucz do wiedzy. Ta liczba to 1,618 odpowiadać ma ona par. Rzeczywistości definiuje ona idealną relację, arytmetyczną wartość, która cieszy oko, nazywaną również złotą proporcją. Nie wgłębiając się nadmiernie można powiedzieć, iż dzięki tej liczbie, liczbie Fi, możemy nakreślić różne okręgi podzielone przez dziesięć-dekagony lub przez pięć-pentagony, czy pentagramy. Empiryczne odkrycie gr sięga odległej starożytności, czy wręcz czasów prehistorycznych. Przypuszcza się, że nasi przodkowie nauczyli się bardzo szybko jak kreślić i dzielić okręgi, zwłaszcza dzielić je przez pięć, co wynikało z faktu budowy ludzkiej dłoni. Te w rzeczywistości bardzo „oczywiste” liczby prowadziły do obliczenia pewnych proporcji. Jednakże tylko Grecy, Pitagoras, albo przynajmniej jego uczniowie próbowali rozwiązać tą zagadkę aż jako pierwszy Euclid, przedstawili owa teorię. Wewnątrz ich sekty, która była chroniona jako absolutna tajemnica-złota proporcja kojarzona z sakrum., pięcioramienną gwiazdą- symbolem życia, piękna i miłości. Ów pentagram uchodzi za symbol poprzez który Pitagorejczycy rozpoznawali się, ale przez wielowiekową tradycję stał się talizmanem dobrego zdrowia, znajdujemy go na niektórych starych monetach oraz jako element pojawiający się w gotyckich katedrach i kościołach. Również Platon uważał, że złota proporcja pełni pierwszoplanową rolę w wyjaśnianiu istoty wszechświata .W XII wieku Fibonacci, nazywany również Leonardo Da Pisa, matematyk, kupiec i wielki podróżnik zetknął się na Bliskim Wschodzie z nauką, którą dziś zaliczylibyśmy do grona nauk ścisłych, a czego rezultatem było odkrycie słynnego ciągu Fibonacciego . Dla architektów i malarzy średniowiecza pentagon stał się symbolem kwintesencji, dosłownie „piątym elementem”, czyli absolutną perfekcją, idealnym pięknem. Pentagramy oraz okręgi kreślone za pomocą cyrkla były utrzymywane w absolutnej tajemnicy. W 1509 Da Vinci ilustruje De Divina Proportione, pracę franciszkańskiego matematyka, Luca Paciali. Ta książka z rysunkami Da Vinci odniosła wielki sukces jako spisana wersja starożytnej tradycji dotąd przekazywanej z ust do ust. Odkrywała ona tajemnicę. Dzisiaj wiadomo, że boska proporcja jest obecna w architekturze (Le Corbusier często używał jej), w malarstwie, w muzyce, w budowie niektórych wierszy, a także w naturze, wśród przedstawicieli świata zwierzęcego i roślinnego (wiele kwiatów ma pięć płatków a niektóre rośliny są umieszczone na łodygach według schematu wskazanego przez liczbę „Fi”, która znajduje się też w rozgwieździe) Boska proporcja obecna jest też w ciele ludzkim, na przykład pępek dzieli ciało według złotej liczby.

Boskie pióro Zaprojektowanie takiego pióra to nie lada wyzwanie, które może wywołać obawy wśród najlepszych nawet projektantów i najzręczniejszych techników. Po decyzji dotyczącej zewnętrznych walorów modelu, przyszła kolej na stworzenie odpowiedniego rozwiązania technicznego. Wybór padł na nowy system zamykania skuwki oraz na nowy system napełniania , który zapobiega jakiemukolwiek przypadkowemu odkręceniu się cylindra. PPT (Push, Pull, Touchdown - Przycisnąć, Pociągnąć,Wcisnąć) to z kolei system napełniania oparty na technologii  Power Filler zaprojektowany tak, aby był niewidoczny wewnątrz cylindra, uruchamiany poprzez zwykłe „kliknięcie”.
Złoty Miernik/przekrój/grubość/kaliber
Dzięki Viscontiemu Boska Proporcja oraz Złoty Numer mają instrument za pomocą, którego możemy zmierzyć, od 0 do 15 cm według swoich trzech uchomych końcówek czy dany obiekt jest stworzony według tych proporcji. Visconti Boskie Proporcje wersja HRH około 50 diamentów jest osadzonych na..... stalówce , a właściwie jej osłonie .
Cena 70000 euro netto
Edycja                  60 wiecznych piór z białym złotem
                           60 wiecznych piór z żółtym złotem
Rozmiar stalówek    18 Kt. EEF/EF/F/M/B/S  stalówka pokryta 18 Kt. złotem i białymi diamentami
Diamenty N°          ok. 480 diamentów w dwóch różnych rozmiarach
Klasa diamentów     V V S
Kolor diamentów     G / H
Waga diamentów      6,18 Kts.

Forbidden City - Zakazane Miasto HRH

„Zakazane Miasto” - jest dla nas, cywilizacji Zachodniej  symbolem kultury chińskiej jej grup pałacowych (pogody) i  jej  czasami  niezrozumiałej  symboliki, tajemniczości i nie dostępności, słowo „zakazani” wywołuje poczucie szacunku, inności, podziwu. Inne uczucie dotyczy wspaniałości, przywoływanej przez tysiącletnią kulturę, które przez stulecia zgromadziła mądrość przodków i odwieczną głęboką wiedzą. Wyobrażamy  sobie  pewnych mądrych   ludzi , którzy  przekazują ziemską ale niedostępną kulturę, bezbożnych duchowych, których mądrość wynika z doświadczenia. Najtrudniejszym zadaniem dla nas było przywołać tą niewiarygodnie skomplikowaną rzeczywistość za pomocą pióra. Ostateczny rezultat ma niewiele wspólnego z zarysem dyskusjami i prototypami. W rzeczywistości badanie nad symboliką i korzeniami tej kultury pozostawiły głęboki ślad w naszych duszach. Teraz  jesteśmy bogatsi  , bo  jesteśmy  mądrzejsi. Przedstawiliśmy  „ZAKAZANE  MIASTO” wewnątrz  klatki  i  symbolu  izolacji  i  zakazu  ,  które  dotyczy  tego  miejsca  aż po dzień  dzisiejszy.  Poprzez  klatkę  widzimy  bóstwo  ,  smoka ,  feniksa  , lwa  ... Są  one  przestawione  w  rozmaity  sposób  , który  wiernie  odzwierciedla te, które znajdują   się  w  „ZAKAZANYM  MIEŚCIE”. Są  zminiaturyzowane,  Przedstawiono i   wykonaną  techniką zagubionej laki. Klatka  oraz miniaturki  pokrywają grawerowaną bazę z typową orientalną otoczką  na  której  możemy  z  łatwością  rozpoznać motywy  dekoracyjne  „ZAKAZANEGO  MIASTA”.  Wewnątrz  natomiast  odnajdujemy funkcjonalną część aby skręcić lub odkręcić skuwkę dla wsparcia całej struktury.

Pióro wieczne Visconti - Forbidden City - Zakazane Miasto HRH

Edycja: 38 sztuk

Materiał: Czarna perłowa żywica

inkrustacja: Złoto 18 karatowe.+261 białych diamentów

Miniaturki: Złoto18 karatowe,zaginiona laka

System napełniania: Power Fille

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony