Mężczyźni też mają sylwetki - jak umiejętnie je podkreślić?

Różnorodność damskich sylwetek to sprawa oczywista, tymczasem panowie też posiadają różne kształty. Wyróżniamy cztery typy męskich sylwetek: trójkąt, prostokąt, gruszkę i jabłko. Pamiętajmy o nich kupując ubrania – obowiązujące trendy to bowiem nie wszystko, a każdy element garderoby powinien być dobrany odpowiednio do kształtu ciała. Podpowiadamy, jak rozpoznać, który typ sylwetki należy do nas.

Trójkąt

Odwrócony trójkąt to sylwetka powszechnie uważana za idealną. Mężczyzna, który ją posiada, charakteryzuje się szerokimi ramionami, wciętą talią i wąskimi biodrami przy średnim wzroście około 182 cm. Panowie o takiej sylwetce nie powinni mieć większych problemów z doborem ubrań, ale warto, by pamiętali o kilku zasadach. Przy kupnie marynarki powinni zwracać uwagę zwłaszcza na dopasowane w talii fasony typu slim fit. Aby nie zrobić sobie krzywdy nie powinni iść za trendami z lat 80’ i 90’, kiedy to królowały modele o zbyt szerokich ramionach – to zniekształci ich proporcjonalną sylwetkę. Mężczyzna-odwrócony trójkąt może pozwolić sobie na każdy fason spodni, o ile nie będą one zbyt długie. Najlepiej, jeżeli tył nogawek będzie znajdował się w połowie wysokości obcasa.

Prostokąt

To jedna z najczęściej spotykanych sylwetek – szerokość ramion odpowiada w niej szerokości bioder. Aby optycznie nieco je zwęzić, warto postawić na marynarki o ramionach podkreślonych poduszkami – spowodują one, że będziemy wyglądać jak „trójkąt”. Podobne zadanie spełni również obszerny sweter. Unikajmy połączenia dopasowanej góry i szerokich spodni – to zaburzy nasze proporcje. Nie próbujmy także wkładać t-shirtów do spodni – to skraca i zwęża optycznie górę sylwetki, podczas gdy powinniśmy starać się ją poszerzyć.

Gruszka

Gruszka to zupełne przeciwieństwo odwróconego trójkąta, a przy tym sylwetka typowo damska – biodra są tu znacznie szersze od linii ramion. Regularne ćwiczenia na górne partie ciała pomogą w wymodelowaniu sylwetki, a mankamenty takiej figury ukryje także odpowiednio dopasowane ubranie. Najlepszy fason marynarki dla gruszki to jednorzędówka z trzema guzikami, przy czym pamiętajmy, by zapinać tylko środkowy guzik. Absolutnie nie kupujmy marynarek o rozmiarze większym niż nasz – sprawimy wówczas wrażenie grubszych. Spodnie niech będą klasycznie proste, najlepiej o podwyższonym stanie i bez mankietów, które optycznie skracają nogi.

Jabłko

Typ jabłka cechuje się opadającymi ramionami, pełną talią i brzuchem. Panowie o tej sylwetce nie zawsze są jednak grubi – zaokrąglone plecy i ramiona w połączeniu z szeroką klatką wystarczą, aby upodobnić się do jabłka. W przypadku tego kształtu ciała należy unikać cienkich lejących tkanin, które podkreślają mankamenty sylwetki. Do garnituru warto dokupić kamizelkę, która optycznie wyszczupli brzuch, a przy tym jest bardzo modna. Przy opadających ramionach łatwo o zakup marynarki ze zbyt długimi rękawami. Podczas zakupów, salony firmowe Lavard oferują bezpłatną usługę przeróbki krawieckiej tak, aby jak najlepiej dopasować wybrany element garderoby do każdej sylwetki.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony