Jak wybrać pierścionek zaręczynowy

Stało się. Znaczące spojrzenia przyszłych teściów, niedwuznaczne uwagi dziewczyny mogą oznaczać tylko jedno. Po dwóch latach nadeszła chwila, aby się oświadczyć. Przeliczyć pieniądze i pójść do jubilera. Aby nie zostać oszukanym wcześniej warto dowiedzieć się nieco więcej na temat diamentów - nie wiedzieć, czemu większość kobiet chce pierścionek zaręczynowy z brylantem. No i oczywiście trzeba wiedzieć, jaką biżuterię lubi ukochana - czy z białego złota czy z żółtego, klasyczną czy nowoczesną. Z jednym pojedynczym brylantem w koszyczku czy wieloma. A może wymarzony przez dziewczynę pierścionek zaręczynowy ma brylant otoczony innymi kamieniami - szafirami, topazami czy rubinami?

pierscionek zareczynowyZdecydowana większość kobiet zaręczyny wspomina, jako jedną z najbardziej romantycznych chwil w życiu. Nam kojarzy się on ze stresem towarzyszącym zarówno przygotowaniom jak i samej chwili oświadczyn. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż to my prosimy kobiety o rękę, to my wybieramy pierścionek zaręczynowy, chwilę i scenerię. W przypadku kobiet jest to na ogół pierścionek, który będą chciały nosić do końca życia. Stąd musi dokładnie trafiać w ich potrzeby.

pierscionek zareczynowy

Aby tak się stało musi pasować do osobowości wybranki. Jeśli doskonale ją znasz (albo tak ci się przynajmniej wydaje), zwracasz uwagę na to jak się ubiera, jaki ma styl i jaką biżuterię lubi nosić to masz połowę zadania z głowy. Jeśli nosi złotą to niezwykle ważne jest to czy jest to białe czy żółte złoto. Istotne jest także to czy jest delikatna czy raczej duża i rzucająca się w oczy.

pierscionek zareczynowyKolejny ważna informacja to - rozmiar pierścionka. Na szczęście łatwo to sprawdzić - można zmierzyć wewnętrzną średnicę jednego z noszonych przez przyszłą narzeczoną. Inną metodą jest sprawdzenie, na którym twoim palcu mieści się jej pierścionek. Oczywiście zawsze możesz spytać się jej najlepszej przyjaciółki - pamiętaj o zachowaniu dyskrecji!


Wyposażony w takie informacje możesz iść do sklepu - pod warunkiem, że zaręczyny mają być zaskoczeniem. Jeśli nie i wybrała sobie wzór sama, nie kupuj pierścionka przy niej. Nawet, jeśli to ma nie być niespodzianka to warto potrzymać ukochaną w niepewności:)

pierscionek zareczynowyTeraz wystarczy wybrać wzór - najlepiej przy pomocy sprzedawcy, który powinien poznać preferencje ukochanej i doradzić. Kolejnym krokiem jest sprawdzenie czy pierścionek z brylantem ma certyfikat potwierdzający jego autentyczność oraz wybór atrakcyjnego opakowania.

Skoro już kupiłeś pierścionek zaręczynowy z brylantem - czas pomyśleć o przygotowaniu zaręczyn.

Diament

Jest to alotropowa odmiana węgla będąca najtwardszym ze spotykanych w przyrodzie minerałów. Po oszlifowaniu jest nazywany brylantem. Od wieków przyciąga wzrok, zachwyca pięknem i stanowi symbol bogactwa. Wycena brylantów oparta jest o tzw. 4C:

- Carat - jednostka masy używana do określenia wielkości kamieni szlachetnych. Jedna jednostka odpowiada 0, 2 g. Jest to istotny, ale nie najważniejszy parametr charakteryzujący diament. Dwa kamienie o tej samej masie mogą mieć inną wartość.

- Colour (barwa) - oznacza stopień zabarwienia lub jego brak. Najcenniejsze są brylanty białe o nieuchwytnym błękitnym blasku. Najczęściej spotykane są kamienie o odcieniu żółtawym, dlatego też ocena barwy opiera się na opisie nasycenia barwą żółtą.

- Clarity (czystość) - w trakcie powstawania diamentu mogą pojawić się tzw. inkluzje będące śladem działania przyrody. Wpływają one na czystość diamentu. Oczywiście najcenniejsze są kamienie pozbawione zanieczyszczeń.

Maciek Nawrocki

znak firmowy Artykuły powiązane

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony