Nie mam się w co ubrać… na rower!

Wyciągasz rower na wiosnę i  - nawet, jeśli jesteś prawdziwym macho - musi paść „Nie mam się w co ubrać!”. Bo na wiosnę, wraz z początkiem sezonu rowerowego, zaczynają się odzieżowe dylematy. Czasem słońce, czasem deszcz. Niby zimno nie jest, ale gorąco też nie. Zazwyczaj amatorzy pedałowania w takich chwilach popełniają kardynalny błąd – przegrzewają się. Kodyrabatowe.pl podpowiadają co i gdzie kupić by się nie przegrzać i … nie zbankrutować!

Latem jest najprościej – zakładamy spodenki, koszulkę i kask. Zimą kalesony, spodnie, podkoszulek, bluzę, kurtkę, rękawiczki, kominiarkę i oczywiście kask. Ale co zrobić, gdy temperatura oscyluje wokół 10 stopni? Powiewa zimny wiatr i mży? Platforma kodyrabatowe.pl zrobiła przegląd dostępnych akcesoriów dla mniejszych i większych amatorów dwóch kółek.


Rowerzyści-hobbyści

Jeśli Twoja średnia na rowerze nie przekracza 20 km/h nie potrzebujesz superprofesjonalnego sprzętu. Ale na pewno potrzebujesz termoaktywnej koszulki, by zapewnić dobrą wentylację ciała i utrzymać suchą powierzchnię skóry.

Możesz wykorzystać zwykłą bieliznę termoaktywną - lub skorzystać z bardziej zaawansowanych propozycji. Specjalistyczne koszulki dla rowerzystów mają tę przewagę, że zwykle z tyłu znajdziesz w nich co najmniej jedną kieszeń, gdzie można wrzucić chociażby batonik ratujący przed wilczym głodem w czasie pedałowania. Wiosna to niezły moment na kompletowanie całorocznej garderoby. Rzeczy typowo zimowe znajdziemy właśnie teraz w promocyjnych cenach czy to na 4fsklep.pl czy na Agito.pl.

Nawet przy kilkunastu stopniach nie obędzie się bez rękawiczek. Osłaniające dłoń, z gołymi palcami znajdziesz w sklepie 4F (od 24,90 zł) lub na Tchibo.pl (od 39,95 zł). Nie wszyscy amatorzy już wiedzą, że niezależnie od pory roku na rowerze warto mieć co najmniej dwie bandanki czy też bufki. Ciekawe modele znajdziesz na 4F. Jeśli wycieczka rowerowa jest dłuższa – pomyśl ciepło o plecaku z… bukłakiem, do którego wlejesz napój energetyczny i będziesz mógł sączyć go przez ustnik nie przerywając jazdy.

Amatorzy plus

Do 10 stopni sprawdzą się cienkie długie spodnie z lycry, normalne cienkie rękawiczki z długimi palcami, pod kask bufka albo chusta, a na korpus bielizna termoaktywna z krótkim rękawem i na nią koszulka z długim. Ewentualnie, przy większym wietrze i zimnie około 5-10 stopni: koszulka z długim rękawem i na nią dodatkowo cienki windstopper.

Jeśli masz już koszulkę z krótkim rękawkiem oraz letnie spodenki – warto się przyjrzeć rękawkom i nogawkom, które można kupować osobno. Na Zalando.pl znajdziesz sportową markę Skins: zarówno rękawki, które możesz dodać do koszulki, jak i nogawki, które zestawisz ze spodenkami rowerowymi. W aktualnej promocji na Agito.pl znaleźć można zarówno rękawki, jak i nogawki w bardzo dobrych cenach.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony