Gdzie ci mężczyźni?

„Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, mmm, orły sokoły herosy!? Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów” – śpiewała niegdyś Danuta Rinn. Tekst piosenki dotyczył cech charakteru. Przyglądając się zmianom, jakie zaszły w męskiej modzie, niektóre panie mają jednak ochotę zanucić słowa tej piosenki właśnie w tym kontekście. Jak to więc jest ze współczesną męską modą? Panowie umieją się dobrze ubrać? I czy w ogóle wyglądają jeszcze męsko?

konikW pętli szarości?
Nowinki ze świata mody śledzą przede wszystkim panie. Praktycznie każda kobieta doskonale wie, kto to jest Dior czy Armani. Panowie już niekoniecznie. W wielu sondażach pojawiają się stwierdzenia, że polscy mężczyźni ubierają się… nudno. Przekonuje o tym także wielu stylistów. Według nich Polacy wpadli w pułapkę czerni, bieli i szarości. Po inne kolory sięgają zaś niechętnie i z dużymi oporami. Pod tym względem statystyczny polski mężczyzna przypomina więc pana sprzed kilku czy nawet kilkunastu lat. Nadal królują czarne garnitury łączone z białymi koszulami w wersji eleganckiej i przypadkowa niedbałość w stylu codziennym.

W apaszce mu do twarzy?
Wystarczy jednak bardziej uważnie rozejrzeć się po ulicach, aby przekonać się, że jednak pesymiści w tym temacie nie do końca mają rację. Coraz częściej można jednak dostrzec mężczyzn, którzy rzeczywiście przywiązują wagę do tego, co mają na sobie. Obcisłe rurki, doskonale dobrana koszulka i modna apaszka? Tak i u panów to możliwe. Wśród kobiet na ten temat zdania są oczywiście podzielone. Ale coraz więcej młodszych mężczyzn jednak zwraca uwagę na aktualne trendy. Duże zasługi w tym ma pewnie niejeden producent odzieży męskiej, który konsekwentnie wciela w życie światowe nowinki. Współczesny mężczyzna ma więc po prostu większy wybór. Na sklepowych wieszakach nie królują już jedynie proste koszule i klasyczne garnitury.

Jak wygląda współczesna elegancja?
Wiele osób twierdzi, że dobrze ubrany mężczyzna i przed laty, i dziś, to mężczyzna w garniturze. Rzeczywiście, ten element garderoby nie uległ zmianie. Formalny strój męski składa się więc nadal z takich samych elementów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że garnitury uległy dość dużej metamorfozie. Klasyczne marynarki w odcieniu czarnym i granatowym przestały być więc jedyną dostępną alternatywą. Niejeden producent odzieży męskiej eksperymentuje tutaj z kolorami oraz fasonami. Panowie powoli rezygnują także z klasycznej białej koszuli czy eksperymentują z wzorami krawatów.
Mężczyźni coraz częściej wybierają również dobrej jakości materiały. Garnitury uszyte z wełny z lekką domieszką lycry nie mną się. Pod tym względem wyglądają więc lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu.
Pojawił się także styl określany mianem smart casual – może to być połączenie dżinsów ze sportową marynarką, eleganckim swetrem czy koszulą.

Artykuł przygotowany przez:
Producent garniturów - Konik


 

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony