CZAS NA ZŁOTO

Zegarek to najlepsza biżuteria dla mężczyzny szczególnie,  że coraz częściej ją przypomina. Tradycyjne podejście do męskiego czasomierza już dawno odeszło w zapomnienie. Obok klasycznych modeli pojawiają się nie tylko wielokolorowe,  barwne okazy, ale utożsamiane raczej z modą damską - zegarki z elementami złota.  Tych nie brakuje pośród nowości, które otwierają 2015 rok.

casioJuż od kilku sezonów renesans przeżywa różowe złoto. Niemal każda marka w swojej kolekcji posiada męskie zegarki z tym akcentem. Co więcej, w ostatnim czasie niezwykle modne stało się łączenie różowego złota z kolorem niebieskim. To jednocześnie najbardziej charakterystyczny trend w świecie męskich czasomierzy. Skórzane, sylikonowe i gumowe paski łączą się ze stalowymi kopertami powlekanymi różowym odcieniem złota. Kolorystykę utożsamianą raczej z elegancją, bardzo często przełamuje sportowy design i takie funkcje jak chronograf czy 100metrowa wodoszczelność. W każdej wersji zegarki cieszą się uznaniem wśród mężczyzn, którzy szukają modowych i oryginalnych dodatków.

Różowej barwie nie ustępuje tradycyjne żółte złoto, które zdecydowanie częściej aniżeli z kolorem niebieskim występuje w otoczeniu czerni lub brązu. Również tutaj można wyłowić modele nie tylko eleganckie - na skórzanych paskach i stalowych bransoletach, ale mnóstwo stricte sportowych zegarków, takich jak np. G-SHOCK. Wachlarz wzorów w tej stylizacji jest bardzo szeroki. Jeszcze kilka lat temu znalezienie sportowego zegarka w złocie graniczyło z cudem. W tym sezonie nie stanowi to najmniejszego problemu.

Prezentując nowości w odcieniu złota nie można pominąć zegarków  w stylu retro - począwszy od kultowego cyfrowego zegarka Casio, który od 3 dekad nie "schodzi' z półek, a skończywszy na klasycznych modelach z plecionymi bransoletami. Te dwie stylizacje mają jeden wspólny mianownik - szerokie grono odbiorców. Dotychczas utożsamiane raczej ze starszym pokoleniem, od kilku sezonów znajdują rzesze młodych fanów szukających klasycznych dodatków, które w osobliwy sposób przełamują luźny, młodzieżowy styl.

Gorączka złota w świecie męskich czasomierzy twa w najlepsze i nic nie wskazuje na to, że trend miałby wkrótce przeminąć. Wręcz przeciwnie - prognozy i obserwacja kolejnych nowości pozwalają twierdzić, że złoto dopiero "zalewa" męski rynek zegarków i to zarówno tych projektowanych przez światowe domy mody , jak i tych wywodzących się  stricte od producentów zegarkowych.
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony