Delikatessen holendersko-polska marka odzieżowa

Założycielami marki są Andrzej Lisowski i Stephen Hartog. Ich rzeczy można kupić w butikach Europy i Azji. Kolekcje Delikatessen łączą w sobie przemyślany design, wyjątkową interpretację obecnych trendów oraz zabawę kolorem i fakturą tkaniny. Wszystko podane w prostej formie nadającej się do codziennego noszenia. Jest to złoty środek pomiędzy zwykłą elegancją a awangardą.

DelikatesenInspiracją do Kolekcji Jesień Zima był jarmuż. Jarmuż, zwany niekiedy kapustą liściastą lub bezgłową, to odmiana kapusty warzywnej. Jest to roślina dwuletnia, będąca jedną z najstarszych form użytkowych kapusty dzikiej, od której się wywodzi. Do końca średniowiecza jarmuż był jednym z najpopularniejszych zielonych warzyw w Europie. Charakterystyczne są dla niego długie, kędzierzawe liście, które tworzą rozetę. Jarmuż ma silnie rozwinięty korzeń. To też jedna z nielicznych roślin odpornych na mróz – możemy zbierać ją zimą. Niska temperatura pozbawia go też charakterystycznej goryczki.  Jarmuż znany jest także jako superfood. Zawiera zawiera nadzwyczajnie dużo witamin, błonnika i różnego rodzaju mikroelementów.  To właśnie bogactwo i wartości odżywcze tej rośliny stały się inspiracją dla poszukiwania tkanin o wyjątkowych strukturach.

W kolekcji Delikatessen jesien zima 2014/15 projektant wykorzystał takie tkaniny jak: gotowane wełny, grube zimowe bawełny, tweedy jedwabno-wełnianie.  Jedną z charakterystycznych tkanin jest Japoński pikowany denim podany w formie koszulo-kurtki.

Klasyczny "bomber jacket"został podany w wysoko-skrętnej włoskiej wełnie. Płaszcze reglanowe zostały wykończone przy szyi ściągaczem z wełny dziewiczej, w środku natomiast projektant zrezygnonował z tradycyjnej podszewki na rzecz pokazania architektury wyrobu od wewnątrz.


W Polsce Delikatessen można kupić  w Vitkacu w Likus Concpet Store lub na farfetch.com

Zapraszamy również na HUSH WARSAW, gdzie Andrzej Lisowski kolejny raz zaprezentuje swoje projekty.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony