Wesele: jaki garnitur dla puszystego mężczyzny?

Okazuje się, że nie tylko państwo młodzi zastanawiają się nad kreacją na tę okoliczność. Także zaproszeni goście mają twardy orzech do zgryzienia. Szczególnie ci o nieco większych gabarytach, którym wysokie temperatury niekoniecznie służą. Wydawać by się mogło, że większy kłopot z wyborem odpowiedniej kreacji mają panie, natomiast panowie mogą liczyć na uniwersalny ubiór w postaci garnituru. –- Nic bardziej mylnego. Garnitur garniturowi nierówny – zauważa Ewa Pabich, właścicielka salonów Big&Tall, która od 15 lat ubiera panów o niestandardowych rozmiarach. 

garnitur– Komfort noszenia garnituru w upalne dni zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego strój jest wykonany. Najważniejsze, by był on naturalny. Sztuczne materiały nie tylko wyglądają źle, lecz także znacznie ograniczają wygodę noszenia. Są mało przewiewne, powodują większe odczuwanie gorąca, ponieważ nie pozwalają skórze oddychać. Garnitur uszyty z naturalnych tkanin, zwłaszcza tych o niższej gramaturze, zapewni jego właścicielowi komfort noszenia oraz odpowiednią wentylację skóry –tłumaczy Ewa Pabich.

Garnitury, szczególnie szyte dla panów o nieco większych rozmiarach, powinny być w ciemnych kolorach, które optycznie wyszczuplają sylwetkę. Dominujący granat, grafit oraz czerń wypierają jasne kolory. Wyjątkiem są jedynie komplety, w których pojawia się jasna marynarka oraz ciemne spodnie. Trzeba jednak ostrożnie dobierać kolorystykę, aby całość idealnie ze sobą współgrała.

– Dobrze skrojona marynarka potrafi zdziałać cuda. Optyczne wyszczuplenie oraz odpowiedni wygląd całego garnituru to przede wszystkim jej zasługa. Warto zwrócić uwagę na parę szczegółów, od których będzie zależało to, jak się zaprezentujemy. Dla tęższych panów odpowiednia będzie marynarka jednorzędowa, zapinana na dwa guziki. Dolny guzik powinien być cały czas rozpięty, wówczas przedłużona klapa optycznie wysmukla i wydłuża sylwetkę. Rozmiar marynarki powinien zapewniać jej właścicielowi swobodę ruchów, jednak nie przesadną. Zbyt obszerny ubiór, szczególnie w przypadku niższych panów, dodaje objętości, a zbyt szerokie, opadające ramiona ujmują elegancji. Ważna jest także odpowiednia długość marynarki. Powinna być dobierana nie do wzrostu, lecz do proporcji sylwetki. Długość rękawów musi pozwolić na odsłonięcie mankietów koszuli. Powinny one wystawać spod marynarki około 1,5–2 cm, szczególnie jeśli są to mankiety ze spinkami – doradza właścicielka Big&Tall.

Odpowiednio dobrane spodnie nie muszą mieć zakładek na froncie, choć czasami jest to konieczne. Ważne, aby miały odpowiednią długość. Powinniśmy ustalić ją pod kątem butów, aby spodnie sięgały z tyłu do obcasa. Wielu panów dobiera do spodni pasek, by poprawić komfort ich noszenia, jednak znacznie lepiej w tej roli sprawdzają się szelki. Wybór odpowiedniego koloru szelek może całkowicie zmienić charakter stroju. Jeśli jednak pozostaniemy przy pasku, powinien on być wykonany ze skóry i mieć elegancką, prostą klamrę.

– Bardzo ważnym elementem stroju jest koszula. Podczas upałów niezbędna będzie ta wykonana z naturalnych włókien, które pozwolą skórze oddychać. Kolorystyka koszuli powinna być starannie dopasowana do koloru garnituru. Źle dobrana, może zepsuć charakter całości. Krawat dobrany do koszuli koniecznie powinien być długości XL. Jeśli jednak zdecydujemy się na muchę, koszula powinna mieć łamany kołnierzyk. Wtedy też możliwe jest dopasowanie kolorystyki koszuli i muchy, co nadaje strojowi eleganckiego wyglądu – zdradza Ewa Pabich.

Choć wśród gwiazd lansowana jest moda na łączenie garniturów ze sportowym obuwiem, nie jest to dobry pomysł na wyjątkowe okazje. Najbardziej eleganckie jest obuwie skórzane. Do ciemnych garniturów najbardziej pasują czarne buty w zestawie z czarnymi skarpetami, które powinny być wystarczająco długie, by nie pozwolić na odsłonięcie łydki po przyjęciu pozycji siedzącej.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony