Odkurzacz Samsung - test i opinia
Testy
Wpisany przez meskimbyc.pl   
czwartek, 21 listopada 2013 21:01

Dużo się mówi obecnie o przejmowaniu obowiązków domowych przez mężczyzn, choć badania CBOS wykazują, że raczej tylko się o tym mówi niż następuje to w rzeczywistości[1]. Natomiast badania przeprowadzone Anglii wykazały, że odsetek rozwodów wśród małżeństw nowoczesnych starających równo dzielić między małżonków obowiązki domowe jest o około 50% większy niż wśród małżeństw gdzie to na kobietę przypada lwia część obowiązków domowych[2].  Czy nowy odkurzacz Samsung VC20F70HNAR skusi nas do zaryzykowania rodzinnego szczęścia?

Projektanci dołożyli wielu starań, aby produkt przypadł do gustu mężczyznom. Już po otwarciu pudełka ukazuje się nam znajomy widok.


Tak to dystrybutor ze stacji benzynowej! Naturalnym odruchem chwytamy w ręką rurę ssącą odkurzacza, tak tu podstęp się udał. To jednak dopiero początek! Mając w rękę rurę ssącą zaczynamy sobie przypominać filmy akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem, czy Sylvestrem Stallone. To wspaniałe poczucie władzy!


I oczywiście ta moc! To ostatnia chwila, aby kupić sobie porządny odkurzacz. Posłowie europarlamentu zadbali o to, aby w najbliższym czasie z półek sklepowych zniknęły odkurzacze o mocy wyższej niż 950W.

Jak w samochodach sportowych tak i w prezentowanym odkurzaczu producent zadbał o ograniczenie mocy. Funkcją ta bardzo nam się podoba a sterownie pracą odkurzacza w rączce to jak sterowanie radiem w kierownicy pełna wygoda.


Panel pozwala nie tylko włączyć i wyłączyć odkurzacz, ale również zmniejszenie „ciągu” maszyny. Jest to duży plus w komforcie użytkowania. Przełączenie siły ssącej jest szybkie, co pozwoli w wielu przypadkach zapobiec przypadkowemu wciągnięciu do odkurzacza niechcianych przedmiotów.

Szczotka do odkurzania jest pokryta materiałem przeciwpoślizgowym, co ułatwia przełączenia trybu jej pracy. Rozwiązanie to ma niestety ciemną stronę. Utrudnia odkurzanie wzdłuż mebli, ponieważ szczotka nie przesuwa się gładko wzdłuż ich krawędzi tylko blokuje. W tym przypadku używamy drugiej szczotki. Niestety w wyposażeniu brakuje nam małej ssawki o szerokości do 10cm, aby swobodnie poruszać się po zakamarkach naszych mieszkań.

Zalety odkurzacza prezentuje ten, krótki filmik proszę zwrócić uwagę na obszar, jaki jest odkurzany. Na filmie słychać też przełączanie trybu pracy odkurzacza.

Co tu niezwykłego? Zawartość pojemnika! Efekt pracy na niecałym metrze kwadratowym przez kilka sekund!

Jeżeli to Państwa nie przekonuje to proszę cały dywan 2,4x1,7m!

Nas to przekonuje! Właśnie tego oczekujemy po porządnym odkurzaczu.

Odkurzacz rzucił nas na kolana, dosłownie. Ssawka jest integralną częścią rury ssącej i nie da się jej odłączyć. Aby z niej skorzystać odkurzając na przykład pod łóżkiem trzeba sobie klęknąć albo się położyć. W tym przypadku producent zapewne dba, abyśmy się nie przemęczyli w czasie prac domowych.

Urządzenie porusza się niezwykle płynnie i cicho zapewniają to duże gumowane koła a przegubowa budowa zapewnia mu doskonałą zwrotność. Zaletą odkurzacza jest też długi kabel sieciowy, który bardzo cicho się zwija. A tak przy okazji całkiem nieźle wygląda.

Należy jednak uważać, aby nie załamywać rury ssące na ostrych krawędziach mebli lub rogach ścian, ponieważ przy pracy na dużej mocy ścianki rury ssącej zostaną ze sobą sklejone pod wpływem siły ssącej.

Ponieważ jest to odkurzacz bezworkowy możemy użyć go do wyciągnięcia z za szafy na przykład klocków, które w nieznany nam sposób tam się znalazły i nie będziemy musieli później grzebać w worku pełnym kurzu ani odsuwać szafy, co czasem jest kłopotliwe. Przy okazji dowiemy się, czy da się posprzątać w szczelinie pomiędzy szafą a ścianą.

Test przeprowadziliśmy na 1g klocku typu Lego


Co ciekawe klocek został zassany dopiero z odległości 2cm. Jak widać za szafą raczej nie posprzątamy, winna jest tu konstrukcja samej ssawki, która posiada dodatkową dziurę pod spodem.

Wystarczy zasłonić ją palcem a efekt będzie dużo lepszy.

Po skończonej pracy musimy wyczyścić pojemnik z filtrem. Przypomina on trochę pojemnik do przechowywania substancji niebezpiecznych, brakuje tylko naklejki o niebezpieczeństwie skrzenia biologicznego.

Niestety minusem rozwiązań bezworkowych jest konieczność nabycia umiejętności czyszczenia odkurzacza. Jak widać na zdjęciu my tej umiejętności jeszcze nie nabyliśmy i podłoga wymaga ponownego odkurzania.

Przydałaby się opcja sprzątania po czyszczeniu.

Podsumowanie

Odkurzacz, jak każde urządzanie ma spełniać stawiane przez użytkownika zadania. W tym przypadku my spodziewamy się dobrze odkurzanych podłóg i tu bez wątpienia jest on naprawdę wart polecenia. Nie piszemy o mocy silnika, rodzaju filtrów itd. my kupujemy odkurzacz, aby dobrze sprzątał i co do tego nie mamy żadnej wątpliwości. Urządzenie posiada zapewne wiele innych zalet, ale znajdzie mi faceta, który zrobi coś więcej niż ewentualne odkurzenie dywanów!  A co do małżeństwa, żona zapewne nie obrazi się jak odkurzymy a nasza męskości przy tym na pewno nie ucierpi. My używaliśmy tego odkurzacza przez trzy tygodnie i z pełną odpowiedzialnością rekomendujemy ten produkt naszym użytkownikom. On naprawdę robi robotę!

 


[1] CBOS "Kobiety i mężczyźni o podziale obowiązków domowych".

 

[2] Badania przeprowadzone przez "The Telegraph".

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony