Pierwszy na świecie analogowy zegarek Casio z synchronizacją przez Bluetooth

Trend na technologię umożliwiający łączność zegarka ze smartfonem rozpoczął się w 2013 roku. Od tego czasu takie firmy jak Sony czy Samsung  nieprzerwanie wprowadzają kolejne inteligentne zegarki umożliwiające połączenie ze smartfonem za pośrednictwem Bluetooth. Do tej pory wszystkie tego typu nowości kluczowych graczy opierały się na elektronice cyfrowej. Jednak koniec 2014 roku przynosi małą rewolucję -  Casio wprowadza swój pierwszy zegarek analogowy (wskazówkowy) z synchronizacją Bluetooth 4.0.

edificeTo nie pierwsza kolekcja zegarków japońskiego producenta z funkcją Bluetooth. W portfolio znajduje się już kilka G-Shocków z tą opcją - wszystkie cyfrowe. Tym razem Casio   wykorzystało synchronizację w kolekcji zegarków Edifice.  Dzięki aplikacji Casio Watch+  dostępnej w Apple Store i Google Play zegarki w łatwy i szybki sposób łączą się ze smartfonem - aplikacja działa z systemem Android i iOS. Synchronizując się z telefonem przez Bluetooth w zegarku można zmienić godzinę, oraz dodatkowo na małej tarczce ustawić czas światowy dla jednego z 300 dostępnych w aplikacji miast. Za sprawą sygnałów dźwiękowych zegarek poinformuje również o alarmie, który wcześniej ustawiamy w telefonie, jak również o nadejściu maila. Ciekawą i bardzo przydatną funkcją w obrębie synchronizacji Bluetooth jest opcja wyszukiwania telefonu. Za sprawą jednego przycisku w zegarku, Edifice namierza telefon, który w efekcie zaczyna wydawać sygnał dźwiękowy ułatwiający znalezienie "komórki".

Poza tym w nowej kolekcji obecny jest często wykorzystywany w zegarkach Casio  Tough Solar, czyli ekologiczny sposób przetwarzania energii słonecznej w energię służącą do zasilania akumulatora zegarka. Jednym słowem zegarek nie potrzebuje baterii, wystarczą promienie słoneczne aby funkcjonował. Kolekcja jest również bardzo wytrzymała. Dzięki alpha żelowi wypełniającemu przestrzeń między mechanizmem a kopertą, zegarek  jest  odporny na upadki i uderzenia, a wodoszczelność 100m pozwala na swobodne pływanie.

Warto również zwrócić uwagę na design zegarków. "Dynamiczny" i lekko sportowy wygląd idealnie łączy się z dozą elegancji. Zegarki wkomponują się niemal do każdego stylu, czego z pewnością nie można powiedzieć o większości smartwatchy, które charakteryzują się dość futurystycznym. elektronicznym wyglądem.

Kolekcja obejmuje 3 modele, 2 dostępne są w Polsce:

EQB-500D-1AER - 1490 zł.

EQB-500DC-1AER - 1990zł.

Trzeci , limitowany model Infiniti RedBull Racing,  pojawi się na naszym rynku jeszcze w 2014 roku:

EQB-500RBK-1AER – 2990zł

Zegarki synchronizują się z:

Apple: iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c (oprogramowanie iOS 7)

Samsung: Galaxy S4 (Android 4.3), Galaxy Note 3 (Android 4.3), Galaxy S5 (Android 4.4)

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony