Wieża muzyczna Philips DCM5090/10 test i opinia -
Wieża muzyczna Philips DCM5090/10 test i opinia
Testy

Kobiety, ach te kobiety… Co one mogą mieć wspólnego z testem sprzętu Hi-fi? Wszystko! Tym razem będziemy mieli przyjemność testować  i poznać  opinię kobiet na temat wieży muzycznej Philips DCM5090/10

O parametrach technicznych testowanej wieży muzycznej możemy przeczytać na stronie producenta a o subiektywnych wrażeniach odsłuchowych na innych portalach. My przetestujemy współczynnik WTW, czyli Współczynnik Tolerancji Współmałżonka, który w rzeczywistości decyduje w 90% o naszych zakupach. Zobaczymy jak zareagują kobiety, kiedy wstawimy do salonów testowane urządzenie.

Dla porządku dodam tylko, że wieża ma 98cm wysokości i 22,5cm średnicy bez podstawki. Z przodu posiada szczelinę do wsunięciu płyty CD. Na górze natomiast port dokujący do iPhona, iPoda, iPada oraz dotykowy panel sterujący. Po podłączeniu iPhona do gniazda dokującego jest on rozpoznawany natychmiast a zestaw gotowy do pracy.

Ale nie o tym miał być ten test, również nie o tym jak wieża została zapakowana. Ta informacja ciekawi chyba tylko technologów. Dla nas ważne było, czy sprzęt można łatwo i szybko wypakować. Nic tak nie denerwuje jak żmudne rozpakowywanie i montaż nowego urządzenia.

Wracajmy do kobiet. Powszechnie znana jest awersja płci przepięknej do sprzętu Hi-fi i Hi End, która rośnie wraz ze wzrostem rozmiarów wspomnianego sprzętu a zwłaszcza kolumn. Wzmaga ją obecna moda na wieszanie telewizorów na ścianie, czyli brak tradycyjnego miejsca pod telewizorem.

Na początek mieszkanie w bloku.

Marta - czyli jak kupić iPoda

Mieszkanie przeciętnego młodego małżeństwa jest niewielkie i wstawienie tam czegokolwiek jest dość skomplikowane, co widać na zdjęciu poniżej.

Próba namówienia Marty na wieże z kolumnami od lat spełzała na niczym z drugiej strony nie ma się czemu dziwić. Nawet, jeżeli udałaby się ta sztuka to i tak kolumny głośnikowe musiałyby być ustawione wysoko na meblach lub w przypadkowych miejscach, co w znaczny sposób komplikuje lub wręcz uniemożliwia uzyskania zamierzonego efektu.

Dzięki smukłej budowie wieży muzycznej możemy spróbować wstawić ją pomiędzy meble lub pod parapet. Tu niestety czeka nas niespodzianka, nie pod każdy parapet wieża się mieści, co widać na załączonym zdjęciu – a szkoda.

Wieżę wstawiliśmy pomiędzy łóżko a komodę. Nie wywołało to protestów ba nawet mały uśmiech. I wszytko byłoby w dobrze, gdyby nie ta kobieca dociekliwość:

„A to na górze to, po co?” - Zapytała Marta wskazując na port dokujący.

„Tu możemy podłączyć iPoda lub iPada i można odtwarzać pliki muzyczne” - wyjaśnił Krzysztof

„Ale przecież my nie mamy iPoda, iPada ani żadnego innego i!”

„No właśnie i o tym chciałem z Tobą porozmawiać.” Powiedział spokojnie Krzysztof


Ola kontra Krystyna

Tym razem udaliśmy się do domu jednorodzinnego. Tu postanowiliśmy ustawić wieżę w zieleni koło Krystyny.

Krystyna zawsze była zimna a nowe towarzystwo przyjęła z kamiennym spokojem.

Ola natomiast wcale nie zwróciła uwagi po prostu przeszła obok!

Tu doszliśmy do pierwszej wielkiej zalety. Projektantom udała się rzecz dość niezwykła, ta wieża po prostu nie przeszkadza! Nie wybija się, nie koncentruje na sobie uwagi, można postawić ją nawet koło kominka i nie będzie ani razić ani dominować. Spróbujcie zrobić to samo z tradycyjnym zestawem.

Zapewne już na zdjęciu z mieszkania Marty i Krzysztofa puryści zwrócili uwagę na fakt, że wieża obstawiona jest meblami, więc efekt muzyczny będzie mierny. Tu musimy poświęcić trochę czasu na wyjaśnienia. Wieża posiada bardzo dobrze działający system LivingSound, dzięki któremu dźwięk jest bardzo dobrze słyszalny w każdym miejscu salonu! Co jest niezwykle istotne w dużych pomieszczeniach jak i w pokojach o bardzo ograniczonym metrażu. Fakt ten spowodował, że była ona częściej używana niż zestaw za dziesięciokrotnie wyższą cenę.   W codziennym słuchaniu radia czy muzyki sprawdza się znakomicie. Znalazł też zastosowanie przy romantycznej kolacji na tarasie. Wynoszenia kolumn lub ustawiania głośno istniejącego zestawu Hi-fi nie pozwala uzyskać takiej atmosfery.

Tu dochodzimy do kolejnego naszym zdaniem ogromnego waloru tego zestawu. W odróżnieniu od chłopców, którzy lubią się chwalić mocą zestawów głośnikowych, mężczyźni wiedzą, że na co dzień ważne jest, aby uzyskać pełną skalę dźwięków przy cichym słuchaniu. Tak naprawdę, aby usiąść i rozkoszować się ulubioną muzyką mamy na to czas późnym popołudniem, wieczorem lub w nocy. Dzieci wówczas odrabiają lekcję, żona domaga się ciszy albo domownicy lub sąsiedzi już śpią. Sztuka uzyskania na przykład głębokiego basu przy niskim poziomie głośności nie wielu się udała. W wieży muzycznej Philipsa mamy możliwość regulacji basu, aby dostosować ją do warunków.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że coraz częściej stosujemy ogrzewanie podłogowe, co wymusza stosowanie podług kamiennych lub wykończonych płytkami(terakotom) bez dywanów do tego marmurowe schody. Efekt, fala dźwiękowa odbija się i doskonale słyszymy na piętrze telewizor z salony. Dlatego pojawiają się naciski na ściszenie sprzętu lub telewizora. W takiej sytuacji wieża Philipsa, przy której można usiąść sprawdza zdecydowanie lepiej niż zestaw głośników gdzie dla dobrego efektu trzeba siedzieć po środku.

Może to powyższe zalety sprawiły, że Ola bez słowa protestu zaakceptowała nowy sprzęt i chętnie z niego korzystała a może sprawiła to romantyczna kolacja na tarasie. O to już Oli nie pytaliśmy a Krystyna pozostała niewzruszona, choć ostatnio była widziana na ganku przy drzwiach wejściowych. Kobiety chyba rzeczywiście nie lubią konkurencji.


Katarzyna

Tu podeszliśmy od zupełnie innej strony. Ponieważ jak wcześniej zauważyliśmy wieża nie budziła negatywnych emocji u kobiet można by pomyśleć, że jest po prostu banalna. Nic bardziej mylnego. Ponieważ Katarzyna z mężem dopiero budują dom postanowiliśmy sprawdzić reakcje Katarzyny na wstawienie wieży do dopiero, co wybudowanej jadalni. Panowie, którzy przeszli już etap budowy domu lub urządzania mieszkania wiedzą, że koncepcja urządzenia domu a raczej jego wyobrażenie, które noszą w sobie kobiety jest jednym słowem inne. Podstawa to: „Nie chce widzieć żadnych kabli! Nie wiem jak to zrobisz”. A ty chłopie musisz wiedzieć!

„Chcesz postawić takie duże kolumny w salonie? Chyba oszalałeś”.

Z drugiej strony wiemy, że półtorametrowy „kwiatuszek” od mamusi (czytaj teściowej) stanie w tym miejscu bez większych protestów z naszej strony.

Dlatego wstawienie wieży muzycznej do pustego jeszcze pomieszczenia było ciekawym eksperymentem.

I czego się dowiedzieliśmy?

„Nie, tutaj absolutnie nie może stać! Coś ty w jadalni bez sensu! Fajnie będzie wyglądała w rogu koło kominka (nie postawiliśmy jej tam wcześniej, ponieważ póki co znajdują się tam deski).” Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni reakcją i z radości urządziliśmy sobie ognisko przy zachodzie słońca z pieczeniem kiełbasek oczywiście przy dźwiękach muzyki. Nie pokażemy wam zdjęcia z ogniska, bo firma Philips nie wypożyczyłaby nam już niczego do testów (ogień czasami zawiewał). Jak widać na poprzednim zdjęciu wieża potrafi ożywić nawet najbardziej surowe wnętrze, czyli na pewno nie jest banalna! A na łonie natury prezentuje się całkiem nieźle:

Przy okazji częstych podróży sprzętu oraz obcowania z dziećmi w różnym wieku odkryliśmy niezwykłą zaletę budowy urządzenia –  typu plaster miodu widać go na zdjęciu poniżej.

Zapewnia on sztywność konstrukcji, ale nam nie o to chodzi. Rodzice może już się domyślają a dla tych, co nie wiedzą krótka informacja. Dzieci uwielbiają wkładać palce, kredki lub cokolwiek w membrany głośników.

Im droższe kolumny tym większy ból. Mniejsze kolumny można postawić wysoko, ale kłócić się to z ideą takich zestawów. Niestety posiadacza dużych kolumn, czyli prawie wszyscy biorący udział w tym teście ponieśli takie straty. Testowana wieża przeżyła, przeprowadzki, dzieci,  budowę i ognisko bez uszczerbku!

W końcu nadeszło nieuniknione, choć odwlekaliśmy tą chwilę tak długo jak to było możliwe. Musieliśmy zmierzyć się z naszymi własnymi lękami i najsurowszym recenzentem!

Grażynka

Grażynka nie toleruje w swoim salonie żadnego sprzętu muzycznego. Pierwszy wysokiej klasy zestaw muzyczny wraz z kolumnami wylądował u zięcia. No dobra był duży (sprzęt zięć również). Następny o mniejszych gabarytach po krótkim pobycie w salonie znalazł swoje miejsce w biurze. Jerzy (mąż Grażynki) nie poddał się, kupił mini wierzę, która po kilku tygodniach walki została przeniesiona do innego pokoju.

Dla otuch przyszliśmy w kilku. Sprzęt wnieśliśmy pod nieobecność Grażynki.

Czekamy…

W myśl starego porzekadła:

„Jeśli boisz się przytyć, wypij przed jedzeniem setkę wódki. To usuwa poczucie strachu. ”

Otworzyliśmy Tequilę.

Po wpół litra usłyszeliśmy szczęk klucza w zamku. Targnięci wewnętrznymi wyrzutami sumienia powstaliśmy na równe nogi. Tu rodzi się pytanie:  Jak to się dzieje, że 50 kilogramów kobiety potrafi bez trudu poderwać prawie pół tony chłopa?

Przywitaliśmy ciepło Grażynkę, kolega Mareczek z lekkim wytrzeszczem ócz swych i miną godną orderu uśmiechu, wcześniej próbował usunąć dowody pochłaniając pół talerzyka limonki.

Ponieważ wieżę odważnie postawiliśmy na środku salonu, Grażynka natychmiast zapytała:

„A co to jest?”

Jerzy rzucił niby od niechcenia:

„A to, to.. to.. Wazon Ci kochanie kupiłem!” - nie wytrzymał chłopina napięcia.

„Wazon?… dla mnie?” Zdziwiła się Grażynka i po chwili dodała z uśmiechem:

„Naprawdę dla mnie! Ładny! Chociaż widzę, że to nie wazon i nie chowajcie Tequili za plecami.”

I tu moglibyśmy zakończyć nasz test niestety nie daje nam spokoju fakt, że producent  nie przewidział wejścia na słuchawki. To naprawdę ogromna strata! Mimo wszystko uważamy, że jest najbardziej akceptowalnym przez kobiety sprzęt Hi-fi! Co staraliśmy się w tym teście udowodnić. Na koniec uwaga do chłopców: jeżeli zamierzacie kupić sobie „sprzęt grający” to zróbcie to przed ślubem. A co się tyczy wieży Philipsa to może to być jedyna rzecz, jaką wasza wybranka pozwoli wam zabrać do nowego gniazdka no może za wyjątkiem pralki. Nie sztuka znaleźć sprzęt o lepszych parametrach i brzmieniu na przykład kolumny B&W Nautilus :

Abstrahując od ich ceny znajdźcie kobietę, która pozwoli Wam wstawić coś takiego do salonu!

 

Mysz Logitech G203 pewność i precyzja

Kilka słów wstępu, czyli, po co to wszystko?...

Testy

Czytaj więcej...

Philips OLED 973 – najbardziej luksusowy telewizor OLED

Jeżeli marzysz o udekorowaniu wnętrza z pomocą wyjątkowego dodatku lub o zawieszeniu stylowego arcydzieła na ścianie, to nie musisz już dłużej szukać. Nowy Philips OLED 973 TV całkowicie odmieni Twój ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Klawiatura bezprzewodowa Logitech Wireless Touch K400 Plus T

To co wyróżnia klawiaturę szwajcarskiej  firmy Logitech od konkurencji to nie tylko małe wymiary i waga ale przede wszystkim brak konieczności używania myszki dzięki zabudowanemu panelowi ...

Recenzje

Czytaj więcej...

Pilot Spotlight firmy Logitech test i opinia

Ciężko wyobrazić sobie obecnie konferencję, odczyt, wykład czy prezentację biznesową bez pokazu slajdów. Minęły już czasy, kiedy prowadzący musiał siedzieć przy komputerze i przełączać kolejne slajdy, obecnie używamy do tego ...

Testy

Czytaj więcej...

Inteligentne prasowanie z generatorem pary

Philips PerfectCare Elite Plus to pierwsze inteligentne żelazko o najsilniejszym wyrzucie pary. Technologie zapewniające automatyczny wyrzut pary oraz brak regulacji temperatury i ryzyka przypalenia sprawiają, że nie musisz się o ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Monitor Asus ROG PG348Q z wyróżnieniem

News image

Men’s Club Recommendation to wyróżnienie nadawane przez jury składające się z kilkunastoosobowego grona  w skład, którego wchodzą pracownicy naukowi (ze stopniem co najmniej dr hab.), prezesi, dyrektorzy i właścicieli firm ...

Testy

Czytaj więcej...

Saeco Xelsis z Coffee Equalizerem

Wyśmienita kawa, dokładnie taka, jaką lubisz  z ekspresem Saeco Xelsis. Rozkoszuj się ulubioną kawą we własnym domu z nowym ekspresem Saeco Xelsis. Wybieraj spośród 15 światowej klasy napojów, które z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Trackball MX ERGO – ergonomiczna rewolucja od firmy Logitech

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę bezprzewodowego trackballa Logitech MX ERGO. Wyznacza on nowe standardy w dziedzinie pewności i dokładności. Jest to efekt niemal dziesięcioletniej pracy nad tego ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Victorinox Travel Gear

Victorinox Travel Gear wprowadza na rynek nową kolekcję plecaków, które wynoszą funkcjonalność na wyższy poziom. Bezpośrednią inspiracją dla tej kolekcji produktów jest kultowy szwajcarski nóż oficerski. Dzięki wykorzystaniu fachowej wiedzy ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech podkręci twoją efektywność z innowacyjną klawiaturą

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę klawiatury CRAFT. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku. CRAFT wyposażono w specjalne pokrętło – Koronę, umożliwiającą korzystanie z komputera w ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Nowe urządzenia ubieralne Samsung: Gear Sport, Gear Fit2 Pro

Podczas targów IFA w Berlinie, firma Samsung zaprezentowała trzy nowe urządzenia ubieralne. Są to: Gear Sport – elegancki, uniwersalny i wodoodporny smartwatch; Gear Fit2 Pro – ulepszona opaska sportowa z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech prezentuje nowe bezprzewodowe głośniki MX SOUND

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę nowych głośników bezprzewodowych MX Sound. Są one przeznaczone dla osób, które oprócz nienagannej jakości dźwięku, oczekują sprzętu wyglądającego stylowo. Obsługa urządzenia jest ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

ASUS Republic of Gamers prezentuje Strix XG27VQ

27-Calowy, zakrzywiony monitor gamingowy z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz ekskluzywnymi technologiami firmy ASUS Extreme Low Motion Blur i Adaptive-Sync (FreeSync)...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech G prezentuje przełomowe rozwiązania dla graczy

Logitech G, marka należąca do firmy Logitech zaprezentowała dziś dwa nowe bezprzewodowe urządzenia dla graczy. Logitech G603 to mysz, którą wyposażono w przełomowy sensor optyczny HERO. Logitech G613 jest klawiaturą ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Niezbędnik każdego mężczyzny – skompletuj zestaw EDC

Auto odmówiło współpracy, awaria zmusiła do poruszania się w ciemnościach, a domowy sprzęt wymagał szybkiej naprawy. Mała rzecz i wielki problem? Lek na (nie)codzienne sytuacje kryje się za literami EDC....

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech prezentuje nową kamerę dla streamerów BRIO 4K STREA

Firma Logitech, wiodący producent peryferiów komputerowych, zaprezentowała BRIO 4K STREAM EDITION. Jest to nowa kamera internetowa z technologią Ultra HD 4K, pozwalającą na tworzenie transmisji na żywo z gier lub ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Philips TV OLED 9002 z nagrodą EISA

Wyjątkowa kombinacja najwyższej jakości obrazu, oryginalnego wzornictwa i nowoczesnych technologii w telewizorach Philips została po raz kolejny wyróżniona na międzynarodowej arenie. Flagowy model Philips OLED 9002 o przekątnej ekranu 55” ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

I.N.O.X. TITANIUM SKY HIGH EDYCJA LIMITOWANA

Victorinox Swiss Army prezentuje nową odsłonę flagowego zegarka z kolekcji I.N.O.X. Inspiracją do stworzenia I.N.O.X. Titanium Sky High był ekwipunek astronautów, którzy wyruszają na misje w kosmos: olinowanie spadochronowe do ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Nowe fotele dla graczy od QUERSUS

Firma QUERSUS – polski producent foteli komputerowo-biurowych – przedstawia fotele E301 i G701 stworzone z myślą komforcie graczy. Nowe modele – kolejna  odsłona popularnej linii EVOS i GEOS – po ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Gra na wysokiej częstotliwości

Częstotliwość odświeżania jest jednym z istotniejszych parametrów monitorów gamingowych. Cecha ta wymieniana jest przez profesjonalnych e-sportowców jako jedna z ważniejszych w nowoczesnych wyświetlaczach. Co właściwie oznacza ten parametr, w jakiego ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Więcej w: Nasze rekomendacje, Testy, Recenzje

-
+
24

Copyright © 2009-2016 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony