Wielki test golarek elektrycznych
Testy

Ponieważ mamy okres kupowania prezentów postanowiliśmy pomóc osobom niezdecydowanym oraz nie znającym się na golarkach elektrycznych i przeprowadzić test maszynek elektrycznych w przedziale cenowym do 500zł. Do testów stanęły firmy: Remington, Braun i Philips a my dołożyliśmy coś od siebie. Niestety Zelmer nie zdecydował się na podjęcie rzuconej przez nas i konkurencję rękawicy. Zaznaczamy, że test jest subiektywną oceną autorów. Niniejszym do testów stanęły maszynki:

Princeshave - trzy głowice nie wiadomo do czego

Philips Tracer HS355/B - dwugłowicowa maszynka z ponad 17 letnim stażem do golenia tylko na sucho

Remington HyperFlex Pro - ruchome potrójne głowice do golenia na mokro i na sucho

Braun WaterFlex - Braun WaterFlex to najnowszy produkt marki Braun. Jest to golarka typu Wet&Dry, ale product rekomenduje używanie jej na morko z żelem i pianką.

Philips SensoTouch 2D RQ1175 - maszynka z trzema głowicami do golenia na mokro i na sucho


Na pewno pojawią się pytania: po co wzięliśmy do testów starą maszynkę Philips Tracer HS355/B? Poczytacie zobaczycie.

Zaczniemy od urządzenia Princeshave. W tym miejscu proponujemy zabawę w znajdź różnice. Poniżej prezentujemy zdjęcie „maszynki do golenia” Princeshave oraz golarki do swetrów. Zadanie polega na znalezieniu różnic w konstrukcji noży tnących:


Ponieważ nie znamy osoby golącej się golarką do swetrów i nie znaleźliśmy chętnego, który by podjął się czegoś takiego w obawie o własne bezpieczeństwo zrezygnowaliśmy z testów tego urządzenia. Przypominało by to raczej gryzienie lwa w zadek, przyjemność żadna a ryzyko wielkie. Niestety mimo swojej konstrukcji urządzenie to nie nadaje się również, jako golarka do swetrów ze względu na zbyt małe otwory.

Zostawmy golarki do swetrów i przejdźmy do maszynek do golenia.

Jeżeli myślicie, że wszystkie pozostałe maszynki zostały wyprodukowane w Chinach jesteście w błędzie:


Remington HyperFlex Pro -  Made in China

Braun WaterFlex – Made in Germany, ale zasilacz już Made in China

Philips Tracer HS355/B - Made in Holland

Philips SensoTouch 2D RQ1175 – Made in Netherlands

Tu pytanie do Philipsa: Dlaczego raz Made in Netherlands a drugi Made in Holland?

Konstrukcja głowicy

Tu wyróżnia się Braun:


Pozostałe maszynki bazują na okrągłych nożykach rotacyjnych:


Przy czym Remington ma dwa rzędy ząbków:


Philips Tracer, jako jedyny posiada możliwość ustawienie wysokości noży tnących, a co za tym idzie również długości pozostawianego zarostu! Ta ponad siedemnastoletnia golarka posiada jeszcze jedną niepodważalne zaletę, która stawia ją przed wszystkimi pozostałymi modelami, ale o tym później.


Jak widać na powyższym zdjęciu wszystkie maszynki poza Philipsem SensoTouch 2D posiadają trymery, przy czym trymer w Remingtonie ma o połowę mniejszą szerokość niż konkurencja, co może okazać się atutem przy precyzyjnym modelowaniu zarostu. W tym miejscu rodzi się pytanie: Dlaczego Philips nie zabudował trymera? Odpowiedź znajdziemy się w pudełku:


Jest tam po prostu druga głowica z regulacją długości przycinania. To punkt przewagi nad konkurencją! Mało praktyczny, gdy chcemy tylko wyrównać baczki podczas golenia, ale za to bardziej uniwersalny. Jak wiadomo każdy kij ma dwa końce a maszynka do golenia to nie kiełbasa, która oba końce ma dobre.

Oczywiście wszystkie nowoczesne maszynki są wodoodporne, czyli można je stosować np. pod prysznicem. Przy twardym zroście możemy spokojnie stosować pianki i żele do golenia, co poprawia komfort golenia i skóra mniej piecze po fakcie.

Tyle wstępu przechodzimy do samego testu.

Wszystkie maszynki były testowane w zbliżonych warunkach a czas golenie został ograniczony do 3 minut – tyle zajmuje średnio golenia zwykłą maszynką. Po goleniu przechodzimy do testu gładkości golenia znanego tym, którzy w wojsku byli. Można śmiało przyjąć, że wśród czytających te słowa jest ich niewielu, dlatego wyjaśniamy. Po zakończeniu golenia bierzemy watę i przejeżdżamy nią pod włos, golenie było zaakceptowane, jeżeli na twarzy nie pozostawała wata. Tylko, że wtedy goliło się żyletką Polsilver w zimnej wodzie i to do skutku, kto nie przeżył nie zrozumie. Jak radziły sobie z takim testem nowoczesne maszynki elektryczne prezentujemy na poniższych zdjęciach porównawczych:


Obiektywnie patrząc wszystkie maszynki golą wizualnie tak samo (co widać na zdjęciach), dlatego jak ktoś szuka maszynki do golenia się przed wejściem (nie wyjściem) do pracy to nie ma znaczenia, którą maszynkę wybierze. Co innego jak wybiera się na romantyczny wieczór z kobietą. Tu gładkość ma już zupełnie inne znaczenie zwłaszcza przy całowaniu!

Remington - pozostawił najwięcej waty na policzku i szyi. Braun - nie ma śladu waty na policzku natomiast sporo zostało na podbródku i szyi. Philipsa - tu widać resztki waty na szyi w prawym dolnym rogu zdjęcia. Jeżeli chodzi o golenie podbródka i grdyki, gdzie mamy do czynienia z krzywiznami to wszystkie testowana modele radziły sobie poprawnie. Co oznacza tyle, że trzeba się trochę namęczyć nie ma, że przejedziemy raz i gotowe.

Dla porównania prezentujemy efekty golenia maszynką Philips Tracer:

Tu oczywiście waty jest najwięcej, ale nie zapominajmy o tym, że urządzenia dzieli kilkanaście lat i jest to maszynka, która posiada tylko dwie głowice rotacyjne.

Pewną wadą maszynek elektrycznych był problem z podrażnieniami skóry. W tym miejscu chcemy zauważyć, że po goleniu na skórze nie pojawiły się czerwone plamy charakterystyczny efekt działania urządzeń z przed 20 lat.

Niestety przy tak krótkim okresie testowania nie jesteśmy w stanie sprawdzić następnej bolączki trapiącej użytkowników maszynek elektrycznych, czyli wrastających włosków. Możemy jednie ograniczyć się do stwierdzenia, że w okresie użytkowania testowanych modeli problem ten nie wystąpił.

Wszystkie maszynki są akumulatorowe, a co za tym idzie wymagają ładowanie. Niestety tu pojawia się przykra niespodzianka. Jeżeli maszynka jest rozładowana nie da się jej używać, ponieważ maszynki w trakcie ładowanie nie da się uruchomić. Oczywiście czas ładowania jest bardzo krótki i rozładowaną maszynkę możemy używać już po kilku minutach ładowania (wystarczy 5 minut) a w pełni naładowana maszynka wytrzymuje do 60 minut. Jest to jednak po pierwsze niedogodność, po drugie po zużyciu się akumulatora musimy kupić nową maszynkę i tu wracamy do starego Philipsa Tracera, którego po kilkunastu latach można podpiąć do prądu i się po prostu ogolić. Jako ciekawostkę dodam, że akumulator jeszcze dycha ledwo bo ledwo, ale dycha. Nie sądzę, aby pozostałe model po 17 latach jeszcze działały. Cóż takie są trendy im krótszy cykl życia produktu tym większa szansa, że za trzy lata będziemy jeszcze mieli, co produkować a więc mieć prace, dlatego trudno mieć o to pretensję.

Naszym zdaniem najlepszy w teście okazał się Philips SensoTouch 2D RQ1175

Dlatego, że uzyskaliśmy najlepszy efekt golenie oraz posiada większą uniwersalność od konkurencji. Po zmianie głowicy maszynka może być używane do pielęgnacji zarostu niezależnie od tego, czy zamierzamy nosić w tym sezonie brodę, czy też nie.

Trochę ekonomii

Princeshave - cena 50zł

Remington HyperFlex Pro - cena 275zł

Braun WaterFlex - cena 399zł

Maszynka Philips SensoTouch 2D - cena 498zł


Na koniec porównanie najlepszej maszynki elektrycznej z naszego testu z najlepszą maszynką tradycyjną.

Philips SensoTouch 2D vs Gillette Fusion ProGlide

Pojawia się pytanie, czy maszynka elektryczna w tym przedziale cenowym w ogóle ma szansę z pięcioostrzową maszynką Gillette? Oczywiście porównanie nie jest sprawiedliwe!

Niby to samo, ale jednak diabeł tkwi w szczegółach. Powiększmy trochę obraz:


Jeżeli chodzi o dokładność golenia to maszynka Gillette jest jednak lepsza. Nie widać tego gołym okiem, ale czuć w dotyku. Jest jednak jedno ale.

Ten, kto próbował golić dwu-trzydniowy zarost maszynką pięcioostrzową wie, że do przyjemnych ta czynność nie należy! Tu w komforcie golenia golarki elektryczne biją na głowę maszynki tradycyjne z tą uwagą, że aby dokładnie ogolić się po trzech dniach potrzebujemy na to, co najmniej 15minut.  Braun WaterFlex pozwolił na ogolenie 2/3 twarzy w 10minut. Philips potrzebował ponad 13 minut na całość. Maszynką tradycyjną też można, ale pamiętajmy im dłuższy zarost tym mniej ostrzy, a co za tym idzie mniej dokładne golenie.

Gillette Fusion ProGlide kosztuje 37 zł plus nożyki, jeden wystarcz na ok. 2 tygodnie. Biorąc pod uwagę, że w roku mam 52 tygodnie to potrzebujemy 26 nożyków rocznie. Najbardziej ekonomiczny zestaw to 12szt. za 150zł potrzebujemy dwa takie zestawy co daje 300zł. Roczny koszt to prawie 340zł

Na koniec jeszcze jedna uwaga, urządzania były testowane na gęstym i twardym zaroście. Jeżeli ktoś posiada cztery włosy w trzech rzędach nie musi porywać się na kosiarkę Philips SensoTouch 2D jednak wynalazki typu Princeshave stanowczo odradzamy!

Charakterystyka maszynek:

Remington:

Układ golący

potrójny - głowice

Ruchome głowice

tak

Zasilanie

akumulatorowe

Długość pracy bezprzewodowej

1 godzina

Długość ładowania

90 minut

Trymer

odchylany

Stosowanie

na mokro, na sucho

Możliwość czyszczenia w wodzie

tak

Dodatkowe opcje

blokada przypadkowego włączenia, stacja ładująca, szybkie    ładowanie

Barwa

czarno-srebrny

Części wymienne

SPRXR

PHILIPS:

Linia

SensoTouch

Kolor

Czarno-czerwony

Załączone wyposażenie

Pokrowiec
Szczoteczka do czyszczenia
Nasadka zabezpieczająca

Golenie

Rodzaj systemu golącego

3 ruchome głowice

Sposób golenia

Na sucho
Na mokro

Czyszczenie elementu golącego

Szczoteczką
Pod bieżącą wodą

Trymer

Tak

Zastosowane technologie

Super Lift and Cut ?
GyroFlex 2D ?
DualPrecision ?
Aquatec ?
SkinGlide ?

Funkcje

Komunikacja

5-poziomowy wskaźnik naładowania akumulatora
Wskaźnik niskiego naładowania
Wskaźnik ładowania w toku

Inne

Nakładany trymer do brody z 5 ustawieniami długości

Techniczne

Rodzaj zasilania

Akumulatorowe

Rodzaj akumulatora/baterii

Li-Jon

Czas ładowania [min]

60

Czas pracy bezprzewodowej [min]

50

Konstrukcja

Antypoślizgowy profil rączki

Inne

Blokada podróżna
Składana podstawka ładująca

BRAUN:

System golący

potrójny - 2 folie i blok noży

Ruchome głowice

tak

Zasilanie

akumulatorowe

Czas pracy bezprzewodowej

45 minut

Czas ładowania

1 godzina

Trymer

wysuwany

Użytkowanie

na mokro, na sucho

Możliwość mycia pod wodą

tak

Funkcje dodatkowe

blokada przypadkowego włączenia, szybkie ładowanie

Kolor

czarny

Części wymienne

brak danych

Wyposażenie


 

instrukcja obsługi w języku polskim, kabel zasilający, karta gwarancyjna, nakładka ochronna, szczoteczka do czyszczenia

 

 

Komiksy Star Wars już w Polsce!

Wydawnictwo De Agostini przygotowało dla fanów najsłynniejszej gwiezdnej sagi kolekcję Komiksy Star Wars. Stanowi ona wyjątkową antologię komiksowych opowieści o świecie Gwiezdnych Wojen, które ukazywały się przez ostatnie 40 lat. ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER HD 820 WYZNACZAJĄ NOWY STANDARD AUDIOFILSKIEGO BR

Sennheiser, podczas targów CES 2018 zaprezentuje nowe zamknięte słuchawki HD 820, które zredefiniują audiofilską jakość brzmienia. Dynamiczne stereofoniczne słuchawki o zamkniętej konstrukcji zapewniają niesamowicie klarowny dźwięk dzięki unikatowej szklanej pokrywie ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER POSZERZA PORTFOLIO SŁUCHAWEK BLUETOOTH

Firma Sennheiser, światowy lider branży audio, podczas targów CES 2018 pokaże nowe bezprzewodowe dokanałowe słuchawki CX 6.00BT. Nowy model wyróżnia się basowym brzmieniem i minimalizmem: wkładki douszne są połączone jedynie ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Philips PerfectCare żelazko dla małych i dużych chłopców

Dorastanie dzieci to trudny temat. Uczenie ich samodzielności również. Jednym z tematów, z którym musimy się zmierzyć to prasowanie. Ponieważ jak to mówią mężczyźni dojrzewają do 6 roku życia potem ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

SENNHEISER SET 880 I SET 860 – NOWE SŁUCHAWKI DO TV DLA OSÓB

Firma Sennheiser, wiodący producent najwyższej jakości systemów wspomagania odsłuchu, zaprezentowała nowe stereofoniczne słuchawki do telewizorów – Set 880 oraz Set 860. Urządzenia Set 880 i Set 860 powstały z myślą ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Gwiezdne Wojny Ostatni Jedi, czy warto pójść?

Ci, którzy z wypiekami na twarzy, jako mali chłopcy oglądali pod koniec lata 70 „Nową Nadzieję” z nadzieją wybrali się na „Ostatniego Jedi”. Cześć z nas na pewno się nie ...

Recenzje

Czytaj więcej...

Mysz Logitech G203 pewność i precyzja

Kilka słów wstępu, czyli, po co to wszystko?...

Testy

Czytaj więcej...

Philips OLED 973 – najbardziej luksusowy telewizor OLED

Jeżeli marzysz o udekorowaniu wnętrza z pomocą wyjątkowego dodatku lub o zawieszeniu stylowego arcydzieła na ścianie, to nie musisz już dłużej szukać. Nowy Philips OLED 973 TV całkowicie odmieni Twój ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Klawiatura bezprzewodowa Logitech Wireless Touch K400 Plus T

To co wyróżnia klawiaturę szwajcarskiej  firmy Logitech od konkurencji to nie tylko małe wymiary i waga ale przede wszystkim brak konieczności używania myszki dzięki zabudowanemu panelowi ...

Recenzje

Czytaj więcej...

Pilot Spotlight firmy Logitech test i opinia

Ciężko wyobrazić sobie obecnie konferencję, odczyt, wykład czy prezentację biznesową bez pokazu slajdów. Minęły już czasy, kiedy prowadzący musiał siedzieć przy komputerze i przełączać kolejne slajdy, obecnie używamy do tego ...

Testy

Czytaj więcej...

Inteligentne prasowanie z generatorem pary

Philips PerfectCare Elite Plus to pierwsze inteligentne żelazko o najsilniejszym wyrzucie pary. Technologie zapewniające automatyczny wyrzut pary oraz brak regulacji temperatury i ryzyka przypalenia sprawiają, że nie musisz się o ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Monitor Asus ROG PG348Q z wyróżnieniem

News image

Men’s Club Recommendation to wyróżnienie nadawane przez jury składające się z kilkunastoosobowego grona  w skład, którego wchodzą pracownicy naukowi (ze stopniem co najmniej dr hab.), prezesi, dyrektorzy i właścicieli firm ...

Testy

Czytaj więcej...

Saeco Xelsis z Coffee Equalizerem

Wyśmienita kawa, dokładnie taka, jaką lubisz  z ekspresem Saeco Xelsis. Rozkoszuj się ulubioną kawą we własnym domu z nowym ekspresem Saeco Xelsis. Wybieraj spośród 15 światowej klasy napojów, które z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Trackball MX ERGO – ergonomiczna rewolucja od firmy Logitech

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę bezprzewodowego trackballa Logitech MX ERGO. Wyznacza on nowe standardy w dziedzinie pewności i dokładności. Jest to efekt niemal dziesięcioletniej pracy nad tego ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Victorinox Travel Gear

Victorinox Travel Gear wprowadza na rynek nową kolekcję plecaków, które wynoszą funkcjonalność na wyższy poziom. Bezpośrednią inspiracją dla tej kolekcji produktów jest kultowy szwajcarski nóż oficerski. Dzięki wykorzystaniu fachowej wiedzy ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech podkręci twoją efektywność z innowacyjną klawiaturą

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę klawiatury CRAFT. Jest to pierwsze tego typu urządzenie na rynku. CRAFT wyposażono w specjalne pokrętło – Koronę, umożliwiającą korzystanie z komputera w ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Nowe urządzenia ubieralne Samsung: Gear Sport, Gear Fit2 Pro

Podczas targów IFA w Berlinie, firma Samsung zaprezentowała trzy nowe urządzenia ubieralne. Są to: Gear Sport – elegancki, uniwersalny i wodoodporny smartwatch; Gear Fit2 Pro – ulepszona opaska sportowa z ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech prezentuje nowe bezprzewodowe głośniki MX SOUND

Firma Logitech, wiodący producent peryferii komputerowych, ogłosiła premierę nowych głośników bezprzewodowych MX Sound. Są one przeznaczone dla osób, które oprócz nienagannej jakości dźwięku, oczekują sprzętu wyglądającego stylowo. Obsługa urządzenia jest ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

ASUS Republic of Gamers prezentuje Strix XG27VQ

27-Calowy, zakrzywiony monitor gamingowy z częstotliwością odświeżania 144 Hz oraz ekskluzywnymi technologiami firmy ASUS Extreme Low Motion Blur i Adaptive-Sync (FreeSync)...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Logitech G prezentuje przełomowe rozwiązania dla graczy

Logitech G, marka należąca do firmy Logitech zaprezentowała dziś dwa nowe bezprzewodowe urządzenia dla graczy. Logitech G603 to mysz, którą wyposażono w przełomowy sensor optyczny HERO. Logitech G613 jest klawiaturą ...

Nasze rekomendacje

Czytaj więcej...

Więcej w: Nasze rekomendacje, Testy, Recenzje

-
+
24

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony