Shandy – połączenie piwa i lemoniady

Jasne piwo połączone w proporcji 50/50 lub 60/40 z lemoniadą – to przepis na oryginalne shandy. Ten orzeźwiający napój z niewielką ilością alkoholu (ok. 2,5-3%) zdobył ogromną popularność np. w brytyjskich pubach. Ale nie tylko. Znany jest w Hiszpanii (pod nazwą clara), we Francji i Szwajcarii – panache (lub panasch w niemieckojęzycznej części Szwajcarii). Rekordy popularności bije także w Niemczech - skąd pochodzi. Tam występuje pod nazwą radler.

- Piwo łączone z lemoniadą od lat ma wielu zwolenników w krajach Europy Zachodniej. Dlaczego miłośnicy piwa w Polsce nie mieliby cieszyć się oryginalnym i orzeźwiającym smakiem shandy? – mówi Tomasz Kanton, Brand PR Manager Kompanii Piwowarskiej, która wprowadza na polski rynek Lecha Shandy. - Lech Shandy to odpowiedź na zmieniające się i coraz bardziej zróżnicowane gusta Polaków w kwestii piwa. Konsumenci stają się coraz bardziej wymagający. Są otwarci na zmiany, wręcz oczekują piwnych nowości.  – dodaje.

Lekko gazowany, dobrze schłodzony Lech Shandy o smaku łączącym piwne nuty chmielowe i goryczkę z aromatami lemoniady cytrynowej przypadnie do gustu osobom poszukującym orzeźwienia. Bo Shandy od Lecha Premium to mieszanka piwa i lemoniady, która doskonale orzeźwia. Ponadto napój jest mniej słodki od znanych piw bezalkoholowych, czy smakowych, ale słodszy od klasycznego  jasnego piwa. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż Lech Shandy zawiera relatywnie niską zwartość alkoholu. Dzięki temu Shandy to idealny napój na upalne dni, dobry także na chilloutowe spotkania z przyjaciółmi. Lech Shandy najlepiej smakuje schłodzony do 4 stopni Celsjusza.

Lech Shandy nie jest kolejnym piwem smakowym, tylko mieszanką dwóch napojów: piwa Lech Premium oraz specjalnie przygotowanej lemoniady. Odpowiednie zestawienie obu składników przez browarników Kompanii Piwowarskiej pozwoliło na uzyskanie idealnego balansu między piwem a lemoniadą.

Pierwsze na polskim rynku piwo z lemoniadą właśnie pojawia się na sklepowych półkach. Będzie sprzedawane w dwóch innowacyjnych opakowaniach: w nowej, zwrotnej butelce 0,5 l z systemem Lech Easy GripTM (to tłoczone na szklanej powierzchni butelki wypustki, dzięki którym butelka lepiej trzyma się dłoni)  oraz w puszkach o nowej pojemności 0,44 l, idealnie godzącej gusta zarówno miłośników piwa jak i napojów gazowanych.  Będą one dostępne wyłącznie w czteropaku. Sprzedaż będzie prowadzona zarówno w handlu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.
 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony