Wielkie marki w małych pojemnościach

CEDC wprowadza na rynek nowe, nietypowe pojemno?ci butelek marek klasy premium – Jim Beam White oraz Metaxa 5*.

 

jim beamJim Beam White, najbardziej popularny bourbon w Polsce i na świecie dostępny jest od polowy października w pojemności 0,35 l, a Metaxa 5* -  0,2 l. Nowe butelki mają pojemności mieszczące się pomiędzy miniaturami (0,05 l) i pełnowymiarowymi opakowaniami (0,5, 0,7 i 1 l). Obecnie są to jedyne wielkości tego typu w kategorii brown spirits w Polsce.metaxa

Pomysł wprowadzenia mniejszych pojemności związany jest z nieprzerwanym wzrostem, jaki notują alkohole z segmentu brown spirits (whisky, brandy, koniak) na polskim rynku, przyciągając nowych konsumentów. Dzięki mniejszej objętości butelki, osoby, które chcą poznawać różne smaki i gatunki alkoholi, mogą spróbować marek, których dotąd nie znały, bez obaw poniesienia wysokiego kosztu zakupu w przypadku, gdy kupiony trunek nie będzie im odpowiadał.

Drugą grupą docelową nowych pojemności są miłośnicy samodzielnego przygotowywania koktajli.

„Metaxa 5* oraz Jim Beam White w nowych pojemnościach skierowane są do osób rozpoczynających konsumpcję alkoholi z półki premium, a także do, coraz szerszego, grona konsumentów, którzy lubią w domowych warunkach komponować koktajle z dużą ilością różnorodnych trunków. Używają oni wielu alkoholi, miksując je ze sobą w niewielkich ilościach, co sprawia, że w ich domowych barkach lepiej sprawdzają się właśnie mniejsze pojemności.” – mówi Marta Glinka, Marketing Manager Grupy CEDC.

Obie marki dostępne będą w sklepach handlu nowoczesnego oraz tradycyjnego, w cenach: Jim Beam, ok. 40 zł, Metaxa 5* ok. 25 zł.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony