Czołowa whisky blended świata odkrywa swoje serce!

Ballantine’s Glenburgie 15YO i Ballantine’s Miltonduff 15 YO – pierwsze w historii SINGLE MALTY od marki Ballantine’s. Ballantine’s odkrywa swoją największą tajemnicę! Po raz pierwszy w historii jedna z czołowych marek whisky blended na świecie postanowiła poszerzyć swoje portfolio o zupełnie nową kategorię – whisky single malt. Nowoczesna wizja, połączona z  nieustającym oddaniem tradycji, zaowocowała powstaniem prestiżowej edycji Ballantine’s Single Malts, w skład której wchodzą Ballantine’s  Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO. Oba trunki są już dostępne w sprzedaży detalicznej.

Pierwsze w historii

Prestiżowa edycja Ballantine’s Single Malts to zapowiedź prawdziwej rewolucji na rynku. Marka, będąca jednym z liderów kategorii whisky blended na świecie, odkrywa najważniejsze z whisky, wchodzących w skład wyjątkowego blendu Ballantine’s. Trunki Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO to single malty pochodzące z kluczowych dla Ballantine’s destylarni, o identycznych nazwach. Pierwsze single malty Ballantine’s to rezultat  innowacyjnego podejścia marki– Ballantine’s pozostając wierny swojej tradycji, stawia na niecodzienne wyzwania. Nowe propozycje znanej i cenionej marki to odpowiedź na potrzeby konsumentów, w tym coraz większego zainteresowania single maltami, a także przejaw nowoczesności i energetyczności Ballantine’s.


Wyjątkowe grafiki

O nowoczesnym podejściu marki Ballantine’s świadczy także współpraca ze Si Scottem – jednym z najbardziej rozpoznawalnych grafików-malarzy w Wielkiej Brytanii. Scott, za pomocą techniki VR, stworzył unikatowe grafiki promujące prestiżową edycję Ballantine’s Single Malts. Jest to malarska wizualizacja hasła, które towarzyszy wprowadzeniu na rynek whisky Ballantine’s Glenburgie 15YO oraz Ballantine’s Miltonduff 15YO, czyli Open What You’ve Never Opened (ang. Otwórz to, czego jeszcze nie otworzyłeś). Dewiza ta stanowi inspirację do tego, by nie zatrzymywać się na tym, co znane i pewne, ale by śmiało i odważnie próbować nowych rzeczy i samemu stawiać sobie kolejne wyzwania.

Niezwykłe aromaty

Ballantine’s Glenburgie 15YO to doskonale zbalansowany trunek o nutach owocowych, szczególnie jabłek oraz gruszek z miodową słodyczą, aksamitną teksturą oraz długim finiszem. Z kolei Ballantine’s Miltonduff 15YO, stanowiący bazą blendów Ballantine’s, to subtelna single malt o wyjątkowym, kwiatowo-ziołowym charakterze z wyczuwalną pikantną nutą cynamonu oraz lukrecji.

Obie destylarnie, w których powstają Ballantine’s Single Malts, znajdują się w szkockim regionie Speyside, w którym są produkowane najsłodsze ze szkockich maltów. Oprócz wspomnianych dwóch trunków, Ballantine's wprowadza również single malt Ballantine’s Glentauchers 15YO, który dostępny będzie wyłącznie w sprzedaży Global Travel Retail.

Więcej o marce Ballantine’s:

Ballantine’s to whisky typu blended, w której skład wchodzi ponad 40 rodzajów szkockich whisky z 4 regionów Szkocji: Speyside, Highlands, Islay oraz Lowlands. Na jej charakter szczególnie wpływają whisky słodowe powstające w jednej z najstarszych destylarni w regionie Speyside, a mianowicie Glenburgie nadającej mieszance smak jabłek i gruszek. Miltonduff – kolejna destylarnia uzupełnia Ballantine’s o nuty kwiatowe, ziołowe oraz dodaje delikatną nutę wanilii. Z kolei malt whisky powstające w destylarni Scapa nadają jej kremową słodycz. Charakterystyczny styl whisky Ballantine’s można określić jako elegancki, wyważony, delikatny i słodki. Przyczynia się do tego fakt, że Ballantine’s dojrzewa tylko i wyłącznie w dębowych beczkach po burbonie. Nad jakością w każdej fazie procesu wytwarzania whisky, poczynając od zbioru zboża, a na gotowym trunku kończąc, czuwa Master Blender – Sandy Hyslop. Stanowi on pieczę nad idealną kompozycją whisky słodowych i zbożowych, tak aby stworzyć dzieło, które wyróżnia aromaty i nadać im odpowiednią harmonię.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony