Ranking liceów - Kraków

Moda męska trendy wiosna lato 2012  Email
Moda i styl
Wpisany przez Mirosław   
wtorek, 13 marca 2012 14:09

Co proponują nam projektanci w temacie mody męskiej na sezon wiosna lato 2012? Jakie spodnie, koszule, buty? Najwięcej widać kobiecości! Trend ten stał się na tyle dominujący, że wzorem bliźniaków z Dsquared2 z sezonu jesień zima na wybiegach modę męską prezentują kobiety między innymi u Jeana Poual Gaultier czy Givenchy.

Nie ma, co się dziwić skoro proponuje się nam spódnice np. Givenchy!

Dla obserwatorów mody to nic nowego. W 2010 roku H&M zaproponował nam już plisowane spódnice, w czym więc nowość? Teraz z przodu są gładkie a z tyłu plisowane.

giv

Były już 2010 zwiewne szale teraz wraz z modą na długie włosy taliowanie i szerokie spodnie zaznaczające biodra, mężczyzna ma do złudzenia przypominać kobietę Aleksander Mcqueen!

Czemu to ma służyć? Odpowiedzią jest zaproszenia na pokaz mody Dsquer2 zespołu KAZAKY pokaz w Milanie. Przedstawiona stylizacja zdaje się być wyznacznikiem trendów.

Kolejnym utrzymującym się trendem jest łamanie starej dobrej klasyki stroju wizytowego (zobacz artykuły Męski styl - Worek impertynencji Janusza Wiśniewskiego oraz Moda męska - czego należy unikać ) i wprowadzenia czegoś wcześniej uważanego za absolutny brak gustu i smaku a czasem zasad savoir vivru do mody męskiej zwłaszcza nie formalnej, czyli casualowej.  W sezonie wiosna lato 2012 w modzie męskiej króluje „garnitur” z krótkimi spodenkami koniecznie dopasowanymi w odróżnieniu od spodni długich.

Projektanci obwieszczają też wielki powrót skarpet i podkolanówek w powyższych zestawach. Ponieważ w sezonie wiosna lato królować będą sandały, dlatego koniecznie ubierz do nich skarpety albo podkolanówki! Poniżej kolekcja Versace!

Podkolanówki Vivienne Westwood, zwróćmy przy okazji uwagę na gustowną torebkę:


Kenzo w Paryżu

Obserwując powyższe trendy uważam, że bardziej odkrywcze byłoby cynowe wiadro na głowie domagam się również bielizny a zwłaszcza kąpielówek push up!

Co jeszcze można do tego dołożyć? Dotąd tkaniny miały być szlachetne i delikatnie podświetlane przez dodanie nitki jedwabiu. Teraz projektanci proponują zabłysnąć! Poniżej Versace, Givenchy, Moschino!

Givenchy

Moschino

Aż dziw, że nie zaproponowali nam cekinów i kabaretek! Ale to chyba tylko kwestia czasu.

Zostały jeszcze dodatki, może kopertówka od Bottega Veneta:

Teraz z innej beczki.

Styl marynarski jest dość popularny wśród projektantów w sezonie wiosna lato. Paski są w kolekcja chyba każdego projektanta podobnie jak kratka! Innym łamaniem dotychczasowych kanonów jest łączenie kratki i pasków.


Innym zauważalnym trendem jest inspiracja wzorami hawajskimi Jeana Paul Gaultier czy Givenchy.Bardzo popularne będzie noszenie strojów jednokolorowych np. z odcinającymi się butami, ale nie koniecznie. Dolce&Gabbana

Spodnie

Ponieważ ostatnio królowały spodnie dopasowane a nawet leginsy czy chinosy w obecnym sezonie mamy spodnie szerokie o obniżonym kroku Calvin Klein:


Panom przypominam, że zgodnie z badaniami CBOS kobiety nie lubią wiszących w kroku spodni u mężczyzn. Zmienia się też długość nogawek dotąd wyznacznikiem stylu były nogawki niezałamujące się na butach dalej proponowane przez wielu projektantów. Obecnie mamy próby wprowadzenia długości nogawek à la Charlie Chaplin:

Mamy jeszcze dwie nowości zakończenie nogawek, które jest przygotowaniem do bryczesów pokazanych przez wielu projektantów na sezon jesień zima 2012/2013:


Oraz coś, co przeciętnemu mężczyźnie ciężko sobie wyobrazić nowy krój przodu spodni, czyli gdzie jest rozporek? Myślę, że to rozwiązanie nie przyjmie się do powszechnego użytku ze względu na zbyt wielkie komplikacje w sytuacjach „pod bramkowych”. Swoją drogą ciekawe czy suwak też jest wszyty w pod kontem? To dopiero innowacja.  Prawdopodobnie wzorem był tu strój kobiecy, gdyż takie szczegóły dla kobiet nie mają większego znaczenia.


A teraz drodzy Panowie i Panie bo wiem, że Panie również zaglądają na nasz portal. Czy pamiętają Państwo siateczkowe podkoszulki dla mężczyzn dostępne na bazarach i tandetach kolor czarny lub biały – wróciły! Absolutnie obowiązkowy element stroju męskiego na wiosnę i lato 2012 siateczki te duże i te małe oraz te drobne ważne, aby delikatnie prześwitywało to, co mam pod spodem. Już nie długo przyjrzymy się, która z dostępnych u nas marek zaproponował Panom siateczki! Dolce&Gabbana wiosna lato 2012.Panowie teraz powieje optymizmem!

Wracają kapelusze! Klasyczne kapelusze  trilby, Corleone, oraz czapka kolarka z lat 20/30.


Wracają kardigany (rodzaj swetra bez kołnierza, zapinanego z przodu na guziki) i kamizelki.


Muszka, jako element stroju casualowego oraz długi parasol proponowany przez Ralpha Laurena, który jak mało, co podkreśla styl i elegancje. Krawaty wąskie i zakończone na prosto.


A jako dodatek szale no i apaszki, ale ważne są szale! Podsumowując: czapka kolarka, bryczesy, kapelusz, szal i długi parasol. Czyżby zbliżał się powrót do złotych lat 20 i 30 ubiegłego wieku!


Dla niektórych jak najbardziej!


Panowie szykujcie białe skarpety!

Chyba przesadziłem z tym optymizmem, jak nic się nie zmieni wcześniej będziemy pożyczać od naszych kobiet pończochy.

A może jednak jest szansa…

Modny zaczyna być strój roboczy! Oto kilka przykładów:


Ktoś chyba zapoznał się z badaniami na temat najbardziej seksownych męskich zawodów.

Panowie w ubraniach roboczych do pracy a po pracy do domu zadbajcie tylko żeby były czyste! A w garniturze do warsztatu i na budowę! Osobiście bardziej mi to odpowiada niż spódnica - choć Szkoci swoje wiedzą!

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony