Ranking liceów - Kraków

Zadbaj o włosy w zimie
Męska uroda
czwartek, 28 października 2010 07:37

Wygląd włosów w dużej mierze zależy od stanu skóry głowy. Jeśli jest wysuszona lub nadmiernie przetłuszczająca się, trudno utrzymać włosy w dobrej kondycji. Często nie zwracamy uwagi na kosmetyki, którymi myjemy głowę i stylizujemy włosy. Radzimy jak zadbać o kondycję włosów w zimie i pozbyć się uciążliwych dolegliwości.

freedomŹle dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów, mogą podrażniać skórę głowy i powodować zaburzenia równowagi lipidowej. To z kolei może doprowadzić do infekcji grzybiczej, której wynikiem jest łupież. Jeśli nasze włosy zaatakował łupież, warto szybko z nim stoczyć batalię stosując szampony dostępne w aptekach – tzw. dermokosmetyki, których zadaniem jest łagodne mycie i walka z grzybami. Wcześniej jednak warto poznać, z jakim rodzajem łupieżu mamy do czynienia, gdyż walka tylko wtedy jest skuteczna, jeśli znamy przeciwnika. Istnieją dwa podstawowe rodzaje łupieżu: suchy i tłusty. Pierwszy charakteryzuje się łuszczeniem  naskórka głowy, który płatami obficie opada z włosów nie tylko podczas czesania. Jest nieestetyczny a nieleczony może przemienić się w tłustą odmianę – łupież  tłusty. Charakteryzuje go to, że na skórze głowy znajdują się dość mocno przytwierdzone żółte, tłuste, grube łuski. Ten rodzaj łupieżu jest wyjątkowo dokuczliwy, gdyż mogą mu towarzyszyć zmiany zapalne i świąd. Nieleczony może doprowadzić do łojotokowego zapalenia skóry głowy a nawet łysienia. 

Seria hypoalergicznych szamponów Freederm pomoże nam w pozbyciu się łupieżu suchego (Freederm Zinc) i tłustego (Freederm Ultra). Ich skuteczność wynika w dużej mierze z kierunkowego podejścia do łupieżu.  Specjalistyczne szampony należy stosować co trzy dni. Dla uzyskania pożądanego efektu, w przerwie pomiędzy kuracjami  należy stosować szampon do codziennej pielęgnacji włosów, który ma kwaśne pH. Pacjenci stosujący terapię przeciwłupieżową, często popełniają błąd używając  w przerwie kuracji  zwykły kosmetyk do mycia włosów. Tymczasem  podrażnia on nam skórę głowy powodując, że problem z łupieżem wraca. W kuracji przeciwłupieżowej najważniejsze jest działanie kompleksowe: co 3 dni dermokosmetyk na odpowiedni rodzaj łupieżu a w przerwach szampon na przykład Freederm pH Balance, który jest delikatny dla skóry głowy i utrzymuje jej stałe pH , a do tego odżywia i wzmacnia włosy zachowując doskonałe właściwości myjące.

Dermatolodzy radzą myć owłosioną skórę głowy tak często jak tego wymaga. Delikatne dermokosmetyki nie powodują wysuszania włosa. Należy jednak pamiętać, aby wycierając włosy ręcznikiem nie szarpać ich i nie trzeć, tylko delikatnie odciskać. Od czasu do czasu dajmy włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli nie mamy takiej możliwości, suszmy włosy trzymając suszarkę w bezpiecznej odległości około 20 cm od nasady w stronę końcówek, zgodnie z tym, jak układają się łuski. Dla lepszej kondycji kosmyków, warto też zrezygnować z codziennego używania kosmetyków do stylizacji włosów, które je wysuszają i podrażniają skórę głowy.

Jeśli włosy wyglądają bardzo źle, warto oprócz zabiegów regeneracyjnych i odżywczych zadbać o dietę bogatą w minerały takie jak: krzem, cynk, żelazo, wapń, oraz w witaminy – zwłaszcza  A i E . Również jedzenie takich produktów jak: sery, przetwory mleczne, jaja, produkty zbożowe z pełnego ziarna, orzechy, soja, rośliny strączkowe czy ryby morskie – pomogą nam utrzymać włosy w lepszej formie przez całą zimę.

 

Copyright © 2009-2018 meskimbyc.pl Wszelkie prawa zastrzeżone | mapa strony